Адвокат пояснив, що потрібно мати для перетину кордону із відстрочкою від мобілізації.
Адвокат Андрій Карпенко розповів, що в умовах воєнного часу дуже важливо знати, які документи потрібні для перетину кордону України особам, що мають відстрочку від мобілізації.
Згідно з повідомленням Держприкордонслужби, для чоловіків призовного віку (18-60 років) існують суворі правила перевірки документів при виїзді з України. Прикордонники обов'язково перевіряють військово-облікові документи, які можуть бути подані у паперовому або електронному вигляді.
Якщо громадянин не може пред'явити військово-обліковий документ, йому відмовлять у перетині кордону. Також заборонено виїжджати, якщо людина фігурує в розшуку за даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. У таких випадках на прикордонний пункт викликають співробітників поліції, які затримують порушника та доставляють його до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
У військово-облікових документах чоловіків, що мають право на перетин кордону через відстрочку або виключення з військового обліку за станом здоров'я, повинна бути відповідна відмітка або довідка за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560, про отримання такої відстрочки або виключення з військового обліку.
Особі також потрібно мати військово-обліковий документ з актуальною відміткою про відстрочку або дійсну довідку від територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де вказано дату закінчення відстрочки. Якщо термін відстрочки минув, у виїзді відмовлять.
Нагадаємо, що в Україні посилять вимоги для бронювання від мобілізації.
Читайте також
- Нова пошта уточнила, як замовити картку ПриватБанку з безкоштовною доставкою
- Не лише паспорт та шлюб: українцям нагадали, які послуги недоступні без військового квитка
- Міноборони скоротило список речей, які військові мають повернути після служби
- ПФУ роз'яснив особливі умови добровільних внесків для молодих батьків
- "єПотенціал": Мінсоцполітики реформує систему підтримки людей з інвалідністю
- Українцям спростили реєстрацію бізнесу у Дії: що змінилося