Як організувати ідеальний похорон: чеський стартап спантеличив ідеєю.

Похоронні послуги та інновації: чеський стартап
Похоронні послуги та інновації: чеський стартап

У Чехії розробили програму, що допомагає створити список бажань для планування кінця життя. За допомогою порталу Moje.smrt, користувачі можуть заповнити анкету, повідомляє видання Flowee.

Цей додаток надихає людей говорити про кінець життя вчасно і скласти список своїх останніх побажань. Він користується великою популярністю серед користувачів. Сайт відвідали кілька сотень тисяч людей на рік. Проте є особи, які не підтримують цю ідею через забобони про похорони.

На сайті можна обрати музику для траурної церемонії, роздумати, чи це буде кремація або поховання. Користувачам надається можливість вибрати одяг та скласти список речей, які вони хотіли б мати з собою у труні. Також, вони можуть розповісти про свої страхи, пов'язані зі смертю, та поділитися ідеями та розпорядженнями з родичами.

«Хоча тема кінця життя важка і багатьом складно про неї говорити, ми розуміємо її важливість. Не багато людей бажають говорити з родичами про це. Наш додаток може стати хорошим стимулом для цього», - розповіла Ленка Смолікова з організації Cesta domý, яка створила додаток разом з креативним агентством Yinachi.

У Великій Британії майже ніхто не цікавиться планами на кінець життя. Згідно з дослідженням компанії Dying Matters, 83% людей вважають, що говорити про смерть незручно. Понад половина населення не знає, що хоче їхній партнер як останнє бажання, і лише 36% британців написали заповіт.

Хоча ідею не всі однозначно сприймають, ідеологи хочуть змінити ситуацію. Вони вважають, що уявляти кінець життя - це не цинізм або богохульство, а реалістичний підхід та бажання до самостійності.

Нагадаємо, в Японії померла найстаріша людина у світі, яка була визнана Книгою рекордів Гіннесса.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua