Січень 2026: на скільки зростуть зарплати, пенсії та ціни на продукти.

Січень 2026: на скільки зростуть зарплати, пенсії та ціни на продукти
Січень 2026: на скільки зростуть зарплати, пенсії та ціни на продукти Фото: ТСН

Як повідомляє ТСН: У 2026 році українців чекає багато економічних змін, які розпочнуться вже в січні.

У новому щомісячному аналітичному проекті ви дізнаєтеся про:

  • Зміни в зарплатах у січні,

  • Зростання пенсій та кому воно торкнеться,

  • Інфляцію і коливання цін на основні продукти,

  • Курс гривні до долара,

  • Ціни на пальне, що вплинуть на вартість товарів і послуг.

Експертами стали: Олег Пендзин, Андрій Шевчишин та Геннадій Рябцев.

Зарплати: затягуємо паски

За оцінками експертів, середня зарплата в січні знизиться в порівнянні з груднем. Очікується, що в цьому місяці не буде 13-х зарплат, премій або бонусів, а ділова активність у першій половині січня традиційно низька, що вплине на доходи багатьох професій.

Якщо в грудні середні заробітки становитимуть приблизно 28,5–30 тис. грн, то в січні може бути зниження на 2,5–3 тис. грн.

«Найбільше втратять ті, хто отримує не фіксовану зарплату, а залежно від підсумків роботи за місяць», — говорить Олег Пендзин.

Андрій Шевчишин висловлює сподівання, що середні зарплати в січні все ж будуть вищими, хоча й нижчими порівняно з груднем. «У січні, за моїми оцінками, середня зарплата складе 27 750 грн», — додає він.

Пенсії: грошей більше, але заробляти їх треба довше або буде «мала індексація»

З 1 січня знову зросте мінімальний страховий стаж, необхідний для отримання пенсії. У січні також почнеться «мала індексація» пенсій, пов’язана з підвищенням прожиткового мінімуму.

Ті, хто отримує мінімальну пенсію, додатково отримають 234 грн, а максимальна пенсія зросте на 2340 грн.

Інфляція: акцизи і «генераторна націнка»

Прогнози експертів щодо інфляції відрізняються. Олег Пендзин вважає, що інфляція залишиться на низькому рівні, приблизно 0,5%. Головною причиною цього буде зменшення споживчого попиту.

«Не подорожчають товари нетривалого зберігання: молоко, свіжі продукти», — вважає Олег Пендзин.

Андрій Шевчишин, навпаки, прогнозує підвищення інфляції до 1,5% через зростання зарплат і пенсій.

Курс долара: вгору, але незначно

Експерти не очікують істотних змін у курсі долара в січні. Нацбанк стримує підвищення курсу, а підтримка з боку ЄС також має значення.

«Вважаю, що НБУ стримуватиме курс євро нижче 50 грн», — аналізує Андрій Шевчишин.

Пальне: їздити стане дорожче

З 1 січня збільшується акцизний збір на пальне, що призведе до підвищення цін на бензин та дизельне паливо.

«Акциз на бензин зросте на 29 євро за 1000 літрів, що підвищить ціни на 1,5–2 грн/л», — додає Геннадій Рябцев.

Висновки

Січень може стати місяцем стабільності та незначного покращення добробуту українців завдяки підвищенню соціальних стандартів. Сподіваємося, що підвищення заробітних плат і пенсій не знецінить успішне зростання.


Читайте також

Реклама