Бербок попередила Китай щодо його позиції щодо війни в Україні.

Бербок попередила Китай про війну
Бербок попередила Китай про війну

Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок намір звернути увагу на вплив позиції Китаю стосовно війни Росії проти України на відносини з Європою та Німеччиною під час свого візиту до Пекіна в понеділок.

Вона також заявила, що не можна ігнорувати це відношення під час обговорення відносин з Китаєм.

"Війна в Україні показує, наскільки нерозривно пов’язана наша безпека в Європі та Азії. Якщо Північна Корея надсилає солдатів і зброю проти України, а Росія підтримує ядерну програму Пхеньяна, то це ставить під загрозу мир тут (у Європі) і в Індо-Тихоокеанському регіоні. Замість того, щоб взяти на себе відповідальність за мир і безпеку у світі як постійний член Ради Безпеки ООН, Китай своєю економічною та військовою допомогою Росії йде проти наших корінних європейських інтересів. Жорстока загарбницька війна Путіна проти України прямо загрожує нашому миру. Я також скажу в Пекіні про те, що ми не можемо просто ігнорувати це у наших відносинах з Китаєм", - заявила Бербок.

Вона зазначила, що під час зустрічі глав МЗС G7 минулого тижня стало зрозуміло, що всі держави, які виступають за міжнародний порядок, ділять однакові занепокоєння.

За її словами, в сучасному світі все пов’язано між собою: кліматична політика не може бути розглянута окремо від геополітики, а безпека Європи тісно пов’язана з безпекою інших регіонів світу.

Бербок наголосила, що співпраця та дипломатія важливі, навіть з тими, хто має різні погляди, але необхідно бути реалістами.

"Як найбільша економіка Європи, ми відстоюємо свої інтереси, але не допускаємо зловживання економічною конкуренцією. У взаємопов’язаному світі економічна політика є політикою безпеки", - сказала глава МЗС ФРН.

Вона також відзначила, що Німеччина та Європа не будуть закривати очі на порушення міжнародних правил та прав людини в інтересах економічних вигод. Бербок підтримала Комісію ЄС у пошуку рішень щодо рівних умов гри з Китаєм.

До відльоту до Китаю вона також бесідала з високим представником ЄС Калласом. Після свого візиту до Пекіна вона планує зустрітися з головами МЗС НАТО в Брюсселі.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua