Брехня, страх і надія на диво. Як Америка обирає президента .

Образи політиків Америки на чорному тлі
Образи політиків Америки на чорному тлі

На цих виборах президента США змагаються Дональд Трамп і Камала Гарріс. Соціологічні дослідження не виявили значної переваги жодного з кандидатів. Вибори відрізнялися від попередніх, і “Главком” зібрав кілька цікавих фактів про них.

Підтримка жінок

Протягом усього виборчого процесу Камала Гарріс користувалася більшою підтримкою жінок, ніж Дональд Трамп. Проте це не залежить від гендеру, а від політичних поглядів кандидатів. Демократи виступають за права жінок, включаючи репродуктивне здоров'я і можливість вибору щодо абортів.

Цікаво, що наближаючись до дня голосування, більше жінок шукали в Google відповідь на запитання: “Чи дізнається мій чоловік, за кого я проголосувала?”. Можливо, це пов'язано з тим, що думки деяких жінок щодо голосування різняться від думок їхніх чоловіків, які віддають свої голоси за Трампа. Це запитання найбільш актуальне не тільки у республіканських штатах, але й у Нью-Йорку, який зазвичай схиляється до демократів.

Найстаріші кандидати

Джозеф Байден є найстаршим президентом США, а Дональд Трамп – найстаршим серед усіх кандидатів у президенти. Протягом чотирьох років роботи президентом Трампу виповнилося 78 років. 20 січня 2025 року, коли новообраний президент вступить на посаду, Трамп буде старше Байдена на п'ять місяців.

Зміна кандидата під час виборів

Заміна кандидата під час президентських виборів не є новим явищем. Однак заміна Джо Байдена на Камалу Гарріс стала найдовшою у історії. Це сталося 21 липня, коли Байден відмовився балотуватися через тиск усередині своєї партії та невдалі дебати з Трампом. Це сталося за три з половиною місяці до дня голосування. Трамп використовує заміну кандидата як доказ неміцності Байдена та Демократичної партії. Однак в історії США заміна кандидата відбувалася неодноразово, включаючи випадки з чинними президентами.

Замахи на Трампа

Під час виборчої кампанії було декілька спроб замаху на Дональда Трампа, зокрема його поранення від кулі під час мітингу у Пенсільванії. Проводилися розслідування, які свідчать про спробу вбивства. У історії США були приклади замахів на президентів або кандидатів на посаду президента.

Брехня безкарна

У цій виборчій кампанії були випадки відкритої брехні та дискримінації, зокрема з боку кандидатів. Наприклад, Трамп повідомляв, що іммігранти з Гаїті їдять домашніх тварин, а також заявляв про дозволення абортів на 9 місяців вагітності. Такі заяви були спростовані модераторами дебатів. Кандидатка Гарріс з свого боку звинувачувала Трампа в підбурюванні до штурму Білого дому, але до цього моменту не було судового рішення, яке підтверджувало його провину. Ці випадки брехні не вплинули на популярність Трампа серед виборців.

Ці цікаві факти показують унікальність цього виборчого процесу.

Михайло Глуховський, «Главком»


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua