Буданов пояснив роботу російського ІПСО і назвав найбезпечніший месенджер.

Буданов пояснив роботу російського ІПСО і назвав найбезпечніший месенджер
Буданов пояснив роботу російського ІПСО і назвав найбезпечніший месенджер

Начальник ГУР МОУ Кирило Буданов розповів про вплив Інформаційно-психологічних операцій (ІПСО) на українське суспільство і як навчити його правильно споживати інформацію.

Про це він розповів в інтерв'ю Анні Максимчук.

За словами Буданова, Україна часто використовує ІПСО на території Росії.

"Ви маєте на увазі, що ворог буде намагатися проводити свої стратегічні дезінформаційні операції? Ну так це ж очевидно. Так і ми те ж саме робили в Росії. Особливо спочатку. Згадайте, у них була мобілізація в 22 році. Там же теж все йшло не зовсім, як то кажуть, гладко. Це працює як. Ти береш реальний факт, яких, може, насправді не так уже й багато, і просто масштабуєш. Ніхто не може сказати, що це неправда, бо кадри реальні, там люди реальні, кожен може там упізнати, в принципі, цю людину. Все реально. Тільки масштаби цього значно збільшуються. Та і росіяни тут працюють. Те ж саме" - пояснив глава ГУР.

Глава ГУР зазначив, що неможливо навчити суспільство правильно споживати інформацію.

"Ну, так це ж правда. Вірте офіційним джерелам. Але ж ви живете в XXI столітті, ви відкриваєте свій браузер, заходите, бачите десятки тисяч новинних ресурсів, вони все одно впливатимуть," - заявив він.

Глава розвідки також розповів про найзахищеніші месенджери і телефони серед них - Telegram, Signal, Viber, WhatsApp.

"Ну, якби це після останніх подій не виглядало дивно, все ж з перелічених Signal значно краще захищений як месенджер. Але знову ж таки, якщо людині зламали телефон - месенджери дуже рідко хто ламає, то байдуже, який у тебе встановлено месенджер. Тому що вже зайшли в телефон" - пояснив Буданов.

Відповідаючи на питання про різницю між моделями телефонів і їхню легкість зламування, він зазначив, що це не має значення.

"Тому що це російський досвід. Там вже була інша мета, там стоїть мета контролю. Тому, щоб не ускладнювати собі життя, всім сказали: "Користуйтесь кнопковими телефонами". Звичайний GSM-зв'язок перехоплюється зі стовідсотковою гарантією. Тому так легше контролювати, про що люди говорять," - додав він.

Нагадаємо, Рютте окреслив червоні лінії НАТО в переговорах щодо України. 

Аналіз:

Стаття розповідає про вплив ІПСО на українське суспільство та необхідність навчання людей правильно споживати інформацію. Голова ГУР розкриває особливості дезінформаційних операцій і наголошує на важливості довіри офіційним джерелам. Також обговорюється захист від деструктивного впливу шляхом використання безпечних месенджерів та телефонів. Висловлюється думка про контроль і перехоплення зв'язку, що здійснюється російською розвідкою.


Читайте також

Реклама