Чехія очікувала на нову хвилю біженців з України у листопаді-грудні, але сплеску не сталося.

Українські біженці прибувають до Чехії
Українські біженці прибувають до Чехії

Міністерство внутрішніх справ Чехії не реєструвало зростання прибуття біженців з України

Міністерство внутрішніх справ Чехії ще не реєструвало більшої кількості прибуття біженців з України у зв'язку з посиленням російських атак на енергетичну інфраструктуру України. Про це заявив глава МВС Чехії Віт Ракушан, повідомляє ct24.

Глава МВС Чехії, Віт Ракушан, повідомив, що Міністерство внутрішніх справ ще не зафіксувало зростання кількості біженців з України через збільшення російських атак на енергетичну інфраструктуру країни. Інформацію про це надала ct24.

Ракушан зазначив, що Чехія очікувала більшої кількості заяв про надання тимчасового захисту від українців у грудні та другій половині листопада, оскільки тривали атаки на енергетичну інфраструктуру України.

«Проте виявилося, що їхня кількість знизилася з 2 тис. на тиждень, які ми мали в жовтні, до приблизно 1,7 тис. на тиждень», — додав він.

Глава МВС також наголосив, що вони продовжують підтримувати внутрішню міграцію в Україні.

«Це означає, що людям, які покидають східну частину України, де дійсно триває війна, повинно бути дозволено переїхати до західної частини, яка логістично може справити таке навантаження», — зазначив міністр.

За даними МЗС Чехії, наразі у країні перебуває 386 782 українці з тимчасовим захистом. Місцева влада оцінює, що близько 60% біженців планують залишитись в Чехії після закінчення війни.

Варто зазначити, що тільки 20 тис. з загальної кількості 342 тис. українських біженців в Чехії зможуть отримати дозвіл на постійне проживання замість тимчасового захисту. Про це повідомила директорка Консорціуму неурядових організацій Андреа Крхова.

Зазначимо, що на сьогоднішній день лише 756 біженців з України проживають у Чехії безкоштовно, тоді як в середині липня їх було понад 12 тис. З вересня діє новий порядок, згідно з яким гуманітарне житло надається лише особам, яким не було надано тимчасовий захист протягом більше 90 днів.

Крім того, українці, що перебувають в Чехії, склали найбільшу групу рекрутів, які вступили до українського легіону, формування якого відбувається в Польщі.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua