Центр протидії дезінформації пояснив заборону військовим користуватися Telegram.
Месенджер Telegram більше не можна використовувати на службових пристроях органів державної влади, підприємств критичної інфраструктури, співробітників сектору безпеки і оборони та військовослужбовців. Таке рішення було прийняте через потенційну небезпеку, яку представляє цей месенджер. Про це заявив директор Центру протидії дезінформації Ради національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко в ефірі телемарафону.
“Гарантувати збереження інформації після листування в Telegram ніколи не було можливо. Навіть якщо ви видаляли листування з іншою особою, не було відомо, де саме зберігаються дані. Частина серверів Telegram все ще знаходиться на території Росії, а інша частина - в Дубаї. Чи контролюють російські спецслужби ці сервери, чи не мають до них доступу - невідомо”, - сказав він.
Так, деякі зміни у зовнішньому сервері Telegram можна помітити при зміні смартфону та вході в акаунт з іншого пристрою. Можуть подтягуватися документи і файли, які ви надсилали іншим людям, якщо не видаляли листування з ними. Тому використання Telegram для спілкування співробітників органів державної влади та військових структур є потенційно небезпечним”, - пояснив Андрій Коваленко.
Тому було заборонено відправляти службові документи в Telegram та комунікувати по службових питаннях в цьому месенджері. Військові вже з 2022 року припинили використовувати Telegram і перейшли на Signal та WhatsApp.
Проте використання Telegram в офіційних цілях, наприклад, для ведення телеграм-каналів державних органів, не заборонене”, - розповів голова Центру протидії дезінформації РНБО України.
Telegram обмежений в Україні
на органах державної влади, військових формуваннях і на об’єктах критичної інфраструктури. Таке рішення було прийняте на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки.
Крім того, компанія Telegram оновила свої умови використання та політику конфіденційності, щоб запобігти зловмисному використанню пошуку в месенджері. Тепер IP-адреси та номери телефонів порушників можуть бути передані органам влади відповідно до законних запитів.
Читайте також
- У Дії з’явиться функція отримання дозволу на зброю
- Оглядач Stalker 2 знайшов у грі «проблиски українського націоналізму»
- Українська відеогра Stalker 2 перетнула позначку в мільйон проданих копій
- Комп’ютерна гра Stalker 2: Heart of Chornobyl офіційно вийшла
- У «Резерв+» з'явилася відстрочка від мобілізації для ще однієї категорії людей
- Стало відомо, скільки захисників подали рапорти на зміну місця служби через «Армія+»