Мін освіти запевняє: студентів і викладачів не мобілізують навіть під час канікул.
03.08.2025
911
Журналіст
Шосталь Олександр
03.08.2025
911
Міністерство освіти і науки України офіційно повідомило, що не планується мобілізація студентів, аспірантів, науковців, інших працівників освіти, які мають право на відстрочку. Ця інформація стосується як періоду навчання, так і літніх канікул. Про це у Facebook повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Подробиці від Міносвіти
Міністр зазначив, що будь-які неузгодженості в питанні можливої мобілізації студентів та працівників освіти будуть вирішені відповідно до закону про мобілізацію. Наразі на урядовому рівні немає жодних обговорень стосовно цієї теми.
Поява інформації про можливу мобілізацію пов'язана з неточністю в постанові Кабінету Міністрів України від 16 січня щодо порядку відстрочки від призову до армії. Цей документ передбачає можливість отримання відстрочки до кінця навчального року, що викликає сумніви у статусі студентів і викладачів у літній період.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи проходитимуть БЗВП лише студенти, а також про те, які документи необхідні для оформлення відстрочки від навчання.
Під час сприйняття новини про мобілізацію студентів, аспірантів та працівників освіти важливо мати на увазі, що Міністерство освіти і науки України відкрито заявило про відсутність планів у цьому напрямку, а непорозуміння виникло через неточності в законі про відстрочку від призову до армії.Читайте також
- Сибига закликав ЄС вдарити санкціями по «Росатому» та «Роскосмосу»: що відомо
- Коаліція охочих створила Антибалістичну коаліцію: Франція і Британія проведуть навчання в Польщі
- Новий пакет санкцій ЄС затримується: Греція та Австрія висунули вимоги
- Трамп вимагає компенсацію від п’яти країн за захист Ормузької протоки
- 37 держав створили антибалістичну коаліцію: що отримає Україна
- Путін відмовляється зупиняти війну без поступок: у Росії дефіцит пального та падіння рейтингу

