Чи можлива демобілізація під час війни: нардеп розповів про проблему з ухваленням закону.

Демобілізація під час війни: проблема закону
Демобілізація під час війни: проблема закону

За даними народного депутата Федіра Веніславського, навіть якщо Верховна Рада ухвалить закон про демобілізацію, широкомасштабного звільнення з військової служби не відбудеться протягом наступних трьох місяців. Міноборони вже розробило законопроєкт, але треба додаткові три місяці для підготовки механізмів заміни військовослужбовців.

Наразі проводиться аудит ефективності використання військових підрозділів та загальної кількості особового складу ЗСУ. На даний момент, кількість військовослужбовців ЗСУ складає понад мільйон осіб, з яких кілька сотень тисяч беруть участь у боях на передовій.

Хоча проводяться зустрічі з керівництвом бойових бригад та вивчаються можливості демобілізації, не варто очікувати масове звільнення військових протягом наступних трьох місяців. Можливо, законопроєкт буде готовий до того, як минуть ці три місяці, але ухвалення його в Верховній Раді залишається питанням, якими можна зайнятися в майбутньому.

Мобілізаційний резерв України становить 3,7 мільйона людей, а загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 мільйона. Планується мобілізувати 160 тисяч осіб за період з листопада до лютого, проте деякі експерти та чиновники сумніваються у досягненні цієї мети.

Військовослужбовець 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов самовільно залишив частину, а потім вирішив повернутися. Прокурор тисне на військову частину, щоб запобігти його поверненню на службу.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua