Чиновники прокоментували ситуацію із забрудненням Десни: чи є загроза Києву.


Заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко повідомила, що ситуація з забрудненням на річках Сейм та Десна поступово покращується.
Рівень кисню у місцях початку формування забруднення на Сеймі вже досяг нормативу 4 мг на дециметр кубічний, а мор риби більше не спостерігається. На Десні спостерігається сповільнення руху забруднення в межах Чернігівської області. Площа забрудненої плями стала більш розпорошеною, а запах значно менший порівняно з ситуацією на Сеймі.
За даними Укргідрометцентру, забруднення може дістатися місць водозабору для Києва 14-16 вересня. Однак Олена Крамаренко висловила надію, що через повільний рух забрудненої води, вона взагалі не дійде до водозабору столиці.
Для поліпшення ситуації вже встановлено 3 аераційні установки в межах Чернігівської області, триває робота з їх встановлення на території Київської області.
Продовжується збір загиблої риби. За даними Держекоінспекції, загалом зібрано понад 31 тонну риби: у Сумській області - трохи більше 12 тонн, у Чернігівській - майже 19 тонн.
На 11 вересня зона забруднення Десни досягла села Ладинка на Чернігівщині, а якість води в Сеймі покращується.
Читайте також
- Культурний код грошей — як минуле впливає на фінанси
- Графіки відключення світла в Одесі — чи застосовуватимуть завтра
- Ціни повзуть вгору — який продукт найбільше подорожчав
- Бронювання на роботі — які дані підприємства потрібні
- Купюра в 1 тисячу євро — чи справді вона існує
- Послаблення банківської таємниці — чим це загрожує українцям