Чоловіки з інвалідністю та військовий облік: роз'яснення Міноборони щодо відстрочок і не тільки.
Міністерство оборони України пояснило права та обов'язки чоловіків призовного віку з інвалідністю стосовно військового обліку
Міністерство оборони України надало пояснення щодо прав та обов'язків чоловіків призовного віку з інвалідністю стосовно військового обліку, повідомляє SUD.ua.
Основні моменти:
1. Військово-обліковий документ: Чоловіки віком від 18 до 60 років з інвалідністю повинні мати при собі військово-обліковий документ і пред'являти його за вимогою уповноважених осіб. Якщо особа виключена з військового обліку, в документі має бути відповідна відмітка.
2. Оновлення даних: Особи з інвалідністю, які перебувають на військовому обліку, повинні уточнити свої дані в ТЦК, ЦНАП або через "Резерв+" у період з 18.05.2024 по 16.07.2024.
3. Військово-лікарська комісія (ВЛК): Особам з інвалідністю не визначається ступінь придатності до військової служби. Вони не проходять ВЛК для отримання відстрочки.
4. Відстрочка: Для отримання відстрочки особи з інвалідністю подають до комісії ТЦК відповідні документи (довідка МСЕК, посвідчення інваліда тощо). Постанова ВЛК не потрібна.
5. Повторний медогляд: Закон передбачає повторний огляд осіб з інвалідністю раз на 1-3 роки, залежно від стану здоров'я.
6. Автоматична відстрочка: Відстрочка може бути автоматично оформлена через Реєстр "Оберіг", але наразі цей процес не реалізований.
7. Різниця в статусах: Статус "особа з інвалідністю" не є тим самим, що "непридатний до військової служби". Особи з інвалідністю можуть бути прийняті на військову службу за контрактом за їх згодою.
Міноборони зазначає, що продовжується робота над організацією інформаційної взаємодії між різними державними реєстрами для спрощення процедур, пов'язаних з військовим обліком.
Читайте також
- Що таке монетаризм простими словами
- Що таке інфорсмент простими словами
- Не прийшов по повістці у ТЦК: Міноборони роз'яснило процедуру обмеження прав водія
- В Україні анонсували нові правила бронювання та зимові виплати: вже з 1 грудня
- "Dobry start": як українцям у Польщі отримати допомогу до 3 тисяч гривень
- Нафтогаз пояснив, як отримати найважливішу довідку по-новому