Що таке волатильність ринку та акцій.
Ринок акцій дозволяє добре заробити. При цьому, щоб заробити, потрібно вивчити певну термінологію. Наприклад, що таке волатильність акції.
Розбираючись у тому, що волатильність на ринку, варто зрозуміти, що це ключовий термін для інвестування на ринку акцій. Тобто зрозуміти, волатильність ринку що це, доведеться всім інвесторам. Простими словами, це міра, за якою можна змінити ціну активу. Відбувається це в чітко обмежених часових рамках.
Що волатильність ринку це?
Отже, що це: показник, наскільки сильно коливається ціна акцій або валюти. Що таке волатильність, потрібно розібратися відразу. Вона стосується не лише активу, але і сировини або навіть індексів. Простими словами, волатильність — це рівень ризику, пов'язаний зі змінами вартості активу. Тобто якщо ціна активу часто і різко змінюється, він вважається високоеластичним. До того ж, якщо ціна змінюється поступово і без значних стрибків, волатильність низька.
Волатильність є важливим і достатньо доступним інструментом. Для інвесторів та трейдерів волатильність має вирішальне значення:
-
Якщо йдеться про трейдерів, то висока волатильність — це можливість заробити на швидких змінах цін.
-
Якщо говорити про інвесторів, то низька волатильність говорить про стабільність активу та менший ризик.
Тому таке поняття зрозуміле і просте. Також у цього інструмента є свої види. Про що йдеться:
-
Історичний вид. Показує, як змінювалася ціна активу в минулому. Для її розрахунку використовують дані за певний період часу.
-
Очікуваний вид. Це прогноз майбутніх коливань цін. Її часто використовують для оцінки вартості опціонів і інших похідних інструментів.
Кожен з цих видів має свої особливості.
Як вимірюється таке поняття?
Для розрахунку волатильності використовують математичні методи. Основний показник — це стандартне відхилення. Чим вищим є стандартне відхилення, тим більша волатильність.
Щоб зрозуміти, як це працює, потрібен приклад. Якщо ціна акції протягом тижня коливалася між 100 та 110 гривнями, волатильність буде низькою. Якщо за той же тиждень ціна змінилася з 100 до 150 гривень, волатильність значно вища.
Слід також згадати про ті фактори, які впливають на волатильність. Про що йдеться:
-
Новини світу економіки. Про що мова: інфляція, зміни процентних ставок, ВВП.
-
Нестабільність політики. Це вибори, зміни в законодавстві.
-
Події у світі. Це війни, пандемії, природні катастрофи.
-
Робота компаній. Це публікація звітності, зміни в керівництві.
-
Новини інвестицій. Це масова покупка або продаж активів.
Усі ці фактори так чи інакше впливають на волатильність.
Як цей показник працює в Україні?
У 2024 році економіка України стикається з цілим рядом проблем, що впливають на волатильність фондового та валютного ринків:
-
По-перше, потрібно розглянути фондові ринки. Акції українських компаній демонструють високу волатильність через коливання в економіці та мінливі інвестиційні настрої.
-
Ринок валют. Курс гривні залежить від зовнішньоекономічної ситуації, інфляції та політики Національного банку України.
Пару слів варто сказати про волатильність і хто її використовувати на свою користь:
-
Трейдерам. Обирайте активи з високою волатильністю для коротких угод. Використовуйте технічний аналіз для прогнозування цін. Встановлюйте стоп-лоси для мінімізації збитків.
-
Інвесторам. Інвестуйте в активи з низькою волатильністю для зниження ризику. Диверсифікуйте портфель, щоб зменшити вплив коливань цін. Вивчайте фундаментальні показники компаній.
Цього достатньо, щоб заробляти в Україні навіть під час війни.
Плюси і мінуси волатильності
У такого інструмента є свої плюси і певні мінуси. їх точно потрібно зважити перш ніж приймати якесь рішення. Для початку згадаємо про плюси такого процесу:
-
В першу чергу, це можливість заробити на короткострокових коливаннях цін.
-
Також це може слугувати індикатором ринкового настрою.
Що стосується ризиків, то мова йде про:
-
Факт, що висока волатильність збільшує ймовірність збитків.
-
Також невизначеність ускладнює прогнозування.
В цілому, цей інструмент можна використовувати, лише спочатку продумавши всі плюси і його мінуси.
У 2024 році інвестори в Україні стикаються з високою волатильністю на фоні глобальних та внутрішніх викликів. Це відкриває можливості для заробітку, але також вимагає ретельної оцінки ризиків. В цілому, як трейдерам, так і інвесторам буде корисно слідкувати за новинами в політиці та економіці. Це дозволить відстежувати всі важливі події на будь-яких ринках, на яких можна заробляти. При цьому волатильність ринку та акцій залишається важливим показником, який допомагає зрозуміти рівень ризику і можливості заробітку.
Читайте також
- Що таке moneygram простими словами
- Що потрібно для переводу та отримання грошей через Вестерн Юніон
- Що таке western union простими словами
- Хто такий еквайер простими словами
- Хто такий емітент простими словами
- Чи можна відправляти гроші поштою за кордон