Що таке порука: нерухомість, гроші, кредит.

Що таке порука: нерухомість, гроші, кредит
Що таке порука: нерухомість, гроші, кредит

Видача кредитів є важливим і досить складним процесом. Наприклад, що означає кредит під грошову поруку, знають не всі клієнти. І це поняття залежить від того, що можна втратити через кредит. Також кредит під нерухомість, що потрібно знати, повинен зрозуміти кожен клієнт, який лише думає про кредити. Важливо розуміти, що це таке, що це означає і як це працює. 

Крім того, слід зрозуміти, що порука - це не тільки нерухомість, але й різні приміщення, майно. Також потрібно зрозуміти, що це означає - закласти квартиру або що взагалі означає порука. Це означає, що в цьому випадку існує кілька варіантів надання кредиту. 

Що означає кредит під заставу квартири?

Що означає кредит під грошову поруку

Щоб отримати великий кредит, потрібно надати певну вартість як поруку. Як правило, це майно. Це можуть бути також деякі кошти позичальника. Цей механізм, отже, порука, буде широко використовуватися в Україні у 2024 році як засіб зменшення ризиків для кредитора та надання можливості фінансування для позичальника. В залежності від ситуації, нерухомість, гроші або інше майно можуть слугувати заставою. 

Порука є в основному своєрідною гарантією того, що, якщо клієнт не поверне кредит, він віддасть це майно. В цілому порука регулюється Цивільним кодексом України та іншими нормативними актами. Основні аспекти включають:

  1. Є так звані сторони договору. Це кредитор та позичальник. 
  2. Є також предмет поруки. Це майнові цінності або гроші, які передаються для забезпечення зобов'язань.
  3. Також обидві сторони підписують контракт. Це офіційна угода, яка підтверджує передачу майна як поруки.

У 2024 році законодавство України продовжить вдосконалюватися, щоб зробити процеси поруки прозорішими та безпечнішими.

Що потрібно знати про кредит під нерухомість

Така порука також має різні види. Перш за все мова йде про поруку з нерухомістю. Це квартири або будинки. Також існує порука у вигляді капіталу або грошових коштів. Крім того, є порука, що відноситься до рухомого майна. У рідкісних випадках може йтися навіть про поруку прав. У кожного з них є свої особливості і вони застосовуються в різних ситуаціях.

Що таке порука з нерухомістю? 

Перша та найпопулярніша форма поруки - це нерухомість. Кредитор отримує права на об'єкт нерухомості позичальника, що слугує заставою для зобов'язань.

Що означає закласти квартиру

Що особливого в цій поруці: 

  1. По-перше, потрібно оцінити обсяг нерухомості. Це квартира, будинок або комерційна нерухомість. Також земельні ділянки підходять. 
  2. Окрім нерухомості важливо оцінити умови договору. Така угода нотаріально оформлюється, а потім реєструється в Державному реєстрі прав власності.

Ця порука має свої переваги. По-перше, вартість нерухомості визначає також суму кредиту. Чим дорожча квартира, тим вища сума кредиту. Також ця порука дозволяє отримати найдовший термін кредитування, наприклад, на 20 років. 

Такі поруки також мають свої ризики: 

  1. Втрати нерухомості у випадку невиконання зобов'язань.
  2. Високі вимоги до стану об'єкта.

Іпотека – це найтиповіший кредит у цьому випадку, коли квартира або будинок стає порукою. Якщо позичальник не повертає свої борги, банк має право продати нерухомість, щоб покрити втрати.

Порука через грошові кошти: Що потрібно знати? 

Що означає взяти кредит під поруку

Грошові кошти також можуть бути порукою, особливо у випадках короткострокового кредитування. Однак такі випадки також часто трапляються. 

Як працює грошова порука:

  1. По-перше, потрібно внести депозит. Позичальник розміщує суму на спеціальному рахунку. Ці кошти блокуються до повного погашення боргу.
  2. Потім слідує отримання споживчого кредиту та забезпечення виконання контракту.

Ця порука має свої переваги. Наприклад, мінімальний ризик для кредитора. Також через депозит можна швидко надати будь-який кредит. 

Ця порука має також деякі недоліки. По-перше, мова йде про втрату доступу до коштів під час надання кредиту.

Щоб зрозуміти, як це працює, потрібен приклад: клієнт приносить кошти на депозит, які слугують заставою для кредиту. Якщо позичальник не виконує зобов'язання, банк має право використати ці кошти для погашення боргу.

Порука через кредит

Коли йдеться про поруку за кредит, це може бути будь-який вид майна, яке позичальник передає кредиторові як заставу. Це може бути нерухомість, автомобіль або цінні папери. Всі ці варіанти також передбачають різні кредити. 

В залежності від угоди, можуть також діяти різні умови для цієї поруки. Договір визначає всі права і обов'язки сторін. Оцінка поруки проводиться незалежним експертом. Ця порука має свої переваги: 

  1. В цілому це значно знижує процентну ставку кредиту. 
  2. Ця порука також дозволяє отримати більшу суму.

Як і у будь-якій поруці, тут також є ризики. Це втрата заставленого майна та витрати на оцінку і формальності.

Як подати заявку на поруку? 

Що означає подати заявку на кредит під заставу квартири

Подати заявку на поруку може бути досить простим і зрозумілим процесом. Важливо робити все поступово. Як спланувати подачу заявки на поруку: 

  1. По-перше, потрібно підготувати всі необхідні документи. Це паспорт та ідентифікаційний номер, документи на майно (за порукою нерухомості), довідки про доходи.
  2. Потім обов'язково потрібно провести оцінку об'єкта поруки. Вона проводиться сертифікованим оцінювачем. Також оціночна вартість впливає на розмір кредиту.
  3. Після оцінки можна укласти угоду. Угода повинна бути нотаріально підписана. 

Після цього кроку кредит може бути наданий. Гроші перераховуються на рахунок позичальника, а порука передається кредитору.

В цілому ця порука має свої переваги. Про що йдеться:

  1. Можливість отримати великі суми.
  2. Зниження процентної ставки.
  3. Довгий термін кредитування.

Цей процес також має свої недоліки: 

  1. Високі ризики для позичальника.
  2. Витрати на формальності.
  3. Необхідність суворого дотримання зобов'язань.

Підсумовуючи, можна сказати, що порука є ефективним інструментом, який допомагає позичальникам отримати необхідні кошти, одночасно дозволяючи кредиторам захистити свої інтереси.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua