До 15300 гривень: українцям пояснили, чи можна збирати в лісі дрова і коли за це штрафують.
Українцям пояснили правила збирання дров в лісі
Згідно із Лісовим кодексом України, незаконний збір деревини в лісі – це недозволена дія, підкреслила фахівець зі зв'язків із громадськістю та пресою Центрального лісового офісу Тетяна Будько. Мертві, сухі та повалені дерева є власністю держави й можуть використовуватись тільки власниками лісів або постійними лісокористувачами за дозволом. Для збору деревини потрібно мати лісорубний квиток – дозвіл на використання лісових ресурсів. Незаконні дії можуть призвести до штрафних санкцій згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Збір дров у лісі має важливе значення для екосистеми, оскільки мертва деревина є місцем проживання багатьох комах та тварин. Гниття деревини сприяє збагаченню ґрунту живильними речовинами, які користуються дерева. Порушення лісового законодавства може призвести до значних пошкоджень для природи.
За незаконний збір деревини в лісі передбачені штрафи для фізичних та посадових осіб. Для повторних порушень можуть накладатись ще більші штрафи. Крім того, збір гілок може бути визначений як незаконне заготування чи переміщення лісу і призвести до кримінальної відповідальності.
Читайте також
- Люксові авто, які розоряють власників: названо найненадійніші моделі
- Паливна криза в Криму: експерт назвав наслідки для РФ
- Вантажівки “Укрпошти” масово повертаються з Польщі: польська митниця блокує оформлення
- Війна США з Іраном обійшлася в $40 млрд: як це вдарило по кишенях американців
- Українці можуть застрахувати майно від війни: які виплати та компенсації
- ЄС надасть Україні перший транш кредиту 3,2 млрд євро: коли очікувати гроші

