Два грузинські університети призупинили навчальний процес на знак протесту.
Університети в Грузії припинили свою діяльність як протест проти рішення уряду про замороження вступу країни до Євросоюзу до 2028 року. Новина про це була оприлюднена на сайті NGnewsgeorgia.
Список навчальних закладів, де зупинена робота, включає:
- Університет Грузії
- Кавказький університет
Університет Грузії оприлюднив заяву на своїй сторінці в Facebook, де заявив: "У зв'язку із ситуацією в країні ми припиняємо навчання. Ми вважаємо, що сьогодні головним завданням кожного є повернути Грузію на шлях європейського майбутнього".
Кавказький університет також повідомив своїх студентів про тимчасове припинення навчального процесу через події в країні і обіцяв надати додаткову інформацію щодо його відновлення.
Адміністрація Державного університету Іллі також висловила свій протест проти відмови від європейської перспективи. "Ми стурбовані і засуджуємо відмову від європейської перспективи Грузії. Ми вважаємо, що обов'язок академічної спільноти - захистити європейське майбутнє країни", - заявила академічна рада університету.
Протест проти рішення уряду також висловлюють спортсмени.
28 листопада в Тбілісі громадяни вийшли на масовий протест проти дій уряду. Протягом ночі поліція намагалася розігнати мітингувальників, застосовуючи водомети.
Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року. Прем’єр-міністр Іраклій Кобахідзе заявив, що країна хоче вступити до ЄС "гідно, зі здоровою демократичною системою та сильною економікою". Ця заява стала приводом до зростання протестів.
Ви служите росії чи Грузії? Кому ти давав клятву? Ти не думаєш про майбутнє? Ні країни, ні дітей?, - президент Грузії Саломе Зурабішвілі, яка бере участь в акції протесту, звернулася до спецпризначенців, повідомляє Paper Kartuli.МВС застосувало спецзасоби проти учасників акції. pic.twitter.com/MisB7T5wfw
— Главком (@GLAVCOM_UA) November 28, 2024
Сьогодні поліція остаточно зачистила Руставелі та відтіснила протестувальників до площі Першої Республіки. Ситуація стала дуже напруженою, і поліція застосовувала фізичну силу та затримувала протестувальників.
За даними МВС Грузії, 43 людини було затримано, а серед постраждалих - 32 поліцейських. Кількість постраждалих серед протестувальників залишається невідомою, але ЗМІ повідомляють про близько 15 постраждалих журналістів.
Блок галереї (У Грузії влада силою розігнала протест. Там перебувала й президентка)Опозиція в Грузії відмовляється визнавати результати виборів, а президентка країни закликала до протестів. Міжнародні спостерігачі також висловили свою оцінку виборам.
Посол Грузії в Болгарії Отар Бердзенішвілі вирішив подати відставку у знак протесту проти відмови від євроінтеграції країни.
Читайте також
- Після інавгурації невизнаного президента Грузії у столиці почалися сутички та затримання
- Спортсмен без вищої освіти: що відомо про нового президента Грузії Міхеїла Кавелашвілі
- Парламент Грузії обрав президента: Саломе Зурабішвілі та опозиція не визнали легітимність