Експерт назвав найспірніший пункт Плану перемоги Зеленського.
Політолог Олег Чаленко вважає, що найскладнішим для реалізації пунктом українського плану перемоги є розгортання на території України повного комплексу неядерного стримування Російської Федерації.
"Це політичне рішення, якого дійсно можна все-таки досягти, якщо Вашингтон протягом кількох наступних місяців змінить свій погляд щодо євроатлантичної інтеграції України та швидкості для нашої держави на цьому шляху. Як на мене, найважчою є організація на території України, розгортання повного комплексу неядерного стримування Російської Федерації. Очевидно, що це питання потребує додаткової координації з нашими партнерами", - сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Політолог вказав, що навіть питання присутності західних інструкторів на території України викликає суперечки.
"Також тема доволі складна щодо парасольки ППО західних країн у координації з Україною для збиття російських ракет, "Шахедів" на нашій території. Це теж зараз складне питання", - пояснив він.
Також викликає суперечки питання повного зняття заборони на використання західного далекобійного озброєння на території країни-агресора.
"Є низка пунктів у плані перемоги, які реалізувати набагато легше, бо вони опрацьовуються, зокрема українською стороною вже не перший місяць. Цей план є збалансованим, цей план є не просто, як у нас люблять казати, змістом "хотілок" Києва. Ні, Київ показує, що він може дати натомість. І можна ось чітко цей план розділити на дві половини. Фактично два з половиною пункти останні – це якраз те, що може Україна додати до економічної безпеки й загальної безпеки в євроатлантичному просторі", – сказав політолог.
Читайте також
- Нове підвищення податків в Україні: Нацбанк назвав умови
- НБУ спрогнозував, чого чекати від тарифів на газ та опалення у 2025 році
- The Telegraph розкрив деталі можливого мирного плану Трампа щодо України
- Технічні проблеми з відстрочками Резерв+: у Міноборони назвали причину
- Зеленський окреслив умови можливих переговорів з Росією
- НБУ показав, скільки кредитів на енергоінфраструктуру схвалили банки