Експорт аграрної продукції впав на 25%: названо причини різкого спаду.
Як повідомляє inkorr.com: У вересні 2025 року Україна експортовала 3,7 млн тонн сільськогосподарської продукції, що на 6,5% менше, ніж у попередньому місяці. Про це повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу.
Згідно з даними УКАБ, експорт сільськогосподарської продукції знизився на 25% у порівнянні з вереснем минулого року. Основними причинами цього спаду стали затримки у зборі врожаю на 2-3 тижні та введення мита на експорт сої та ріпаку, що суттєво зменшило обсяги відвантажень. Було зазначено, що експорт олійних культур зменшився на 53%.
У вересні 2025 року структура експорту сільського господарства виглядала наступним чином:
- зернові культури: 2,4 млн т (пшениця - 86%, ячмінь - 12%, кукурудза - 2%). Зменшення порівняно з попереднім місяцем: -1%;
- олійні культури: 322,4 тис. т (ріпак - 73%, соя - 24%, льон - 2%). Зменшення: -53%;
- рослинні олії: 313,3 тис. т (соняшникова - 53%, ріпакова - 35%, соєва - 12%). Зростання: 48%;
- макухи після вилучення рослинних олій: 281,0 тис. т (соняшникова - 62%, соєва - 38%). Зростання: 0%;
- інші види агропромислової продукції: 340,0 тис. т. Зростання: +5%.
Прогнози на майбутнє
Наступного місяця очікуємо активізацію експорту сільськогосподарської продукції завдяки збільшенню обсягів зібраних пізніх культур та оптимізації процесів експорту сої та ріпаку, - зазначили в УКАБ.
Згідно з інформацією Українського клубу аграрного бізнесу, у вересні 2025 року відзначався спад у експорті продукції аграрного сектору України, але в найближчій перспективі прогнозують позитивні зміни завдяки зростанню обсягів врожаїв і вдосконаленню експортних процесів.
Читайте також
- Україна отримає 470 млн євро на відновлення: куди спрямують кошти
- Економіка України у 2026 році: зростання ВВП лише 1,3–2,5% та борг понад 100%
- У Гданську підписали 160 угод на 10 мільярдів євро для України: що це означає
- X Money запускає платіжний сервіс для Premium+ у США: кешбек 3% та ставка 6%
- Житлове будівництво в Україні під загрозою: чому темпи не встигають за потребою
- Посадовець Укрзалізниці завдав компанії 48 млн збитків через аукціони

