Електронні повістки в Дії та Резерв+: юрист назвав дату, коли їх можуть запровадити.
Чи будуть електронні повістки в Україні
Як повідомляє Novyny.live: Тарас Боровський, військовий юрист, повідомив, що застосунки "Дія" та "Резерв+" не будуть використовуватися для розсилки повісток до територіальних центрів комплектування (ТЦК). Це стало відомо на тлі інформації про можливість запровадження електронних повісток, яка, за словами Боровського, є частиною ворожої інформаційно-психологічної операції (ІПСО).
Офіційні представники Міністерства цифрової інформації також підтвердили, що в застосунку "Дія" не буде функції для отримання повісток. Незважаючи на це, ідея цифровізації процесу оповіщення залишається актуальною.
“Я прогнозую, що в певний момент повістки, можливо, будуть приходити на електронну пошту, і вони будуть вважатись врученими” - Тарас Боровський.Він додав, що такі електронні повістки, скоріш за все, будуть запроваджені, але не з 1 квітня.
Масштабна кампанія з оновлення військово-облікових даних
Навесні 2024 року планується масштабна кампанія з оновлення військово-облікових даних, в рамках якої мільйони військовозобов'язаних внесли свої адреси електронної пошти до реєстрів. Боровський також підкреслив, що ТЦК не мають права затримувати громадян, яких не має в розшуку. Це свідчить про те, що в контексті військових обов'язків важливо дотримуватись законодавства та прав громадян.
Запровадження електронних повісток в Україні залишається на порядку денному, проте конкретні терміни їх впровадження поки що не визначені. З огляду на актуальність інформаційної безпеки та законодавчих норм, важливо, щоб будь-які зміни в системі оповіщення були продуманими та відповідали потребам суспільства. У зв'язку з цим, кампанія з оновлення військово-облікових даних може стати важливим етапом у переході до електронного обліку та комунікації з військовозобов'язаними.
Читайте також
- Буданов анонсував обмін полоненими: “Дасть Бог, побачите на днях”
- Рютте переконував Трампа в Білому домі: чи залишиться НАТО єдиним
- Президент Польщі Навроцький обійшов Головню за рейтингом: деталі позбавлення Зеленського ордена
- Міністр юстиції Німеччини прибула до Києва: нова програма співпраці заради ЄС
- Уряд спростив отримання громадянства для молдован: що зміниться
- Україна повернула 160 захисників з полону: кого саме звільнили

