Енергоносії більше не будуть зброєю шантажу Росії - єврокомісар.
14.05.2025
3570
Журналіст
Шосталь Олександр
14.05.2025
3570
Європейський Союз проти зброїв та шантажу Росії через енергію
Єврокомісар з питань енергетики, Ден Йоргенсен, заявив, що Європейський Союз не планує імпортувати російські енергоносії ні зараз, ні в майбутньому. Він наголосив, що ЄС не дозволить Росії використовувати енергію як інструмент шантажу або зброї.
"Через "дорожню карту", яку Європейська комісія представила минулого тижня, ми говоримо, що не будемо надалі піддаватися шантажу з боку Росії, ми більше не дозволимо перетворювати енергію на зброю проти нас і більше не будемо непрямо поповнювати путінську "скарбницю війни". Саме тому ми вирішили завершити імпорт російської енергії. Це надзвичайно важливо для нашої власної безпеки, а також для нашої солідарності з Україною. Це те, що на порядку денному"
Дана позиція була оголошена під час зустрічі європейських міністрів енергетики у Варшаві. Єврокомісар додав, що незалежно від переговорів щодо миру в Україні, ЄС не буде імпортувати "жодної молекули" російських енергоносіїв в майбутньому.
Це рішення Європейського Союзу є важливим сигналом для Росії про недопущення використання енергії як знаряддя політичного тиску. Відмова від імпорту російської енергії має величезне значення як для безпеки ЄС, так і для підтримки України.
Читайте також
- Більше половини регіонів РФ у боргах: кількість злетіла з 6 до 56
- Vodafone запускає знижки на тарифи: як заощадити на мобільному зв’язку
- Одеса залишається без змін у тарифах на газ: що буде з водою у липні
- Британські компанії отримали дозвіл на платежі “Лукойлу”: що змінила ліцензія OFSI
- Одеська область оновила чотири пункти пропуску на кордоні з Молдовою: що зміниться
- У Москві дефіцит пального після атак дронів: черги та зростання цін на 30%

