Епідеміологи прогнозують спалахи лихоманки денге в Європі: що стане причиною.

Лихоманка денге: нова спалах в Європі
Лихоманка денге: нова спалах в Європі

Епідеміологи виявили світову карту ризику передачі лихоманки денге і передбачили виникнення спалахів хвороби в Європі через розмноження тигрових комарів, які переносять цей вірус. Вони зауважують, що ризик спалахів у помірних кліматичних регіонах, наприклад, в Україні, залишається низьким незважаючи на поширення цих комарів. Проте в Південній Франції та Північній Італії клімат створює сприятливі умови для поширення хвороби. Результати дослідження були опубліковані в Nature Communications.

Особливості нової моделі поширення вірусу

Кількість випадків денге у світі зросла з 500 тисяч у 2000 році до 4,2 мільйонів у 2022 році. Науковці шукають нові способи передбачення хвороби у нових регіонах, які раніше були невразливі. Однак ця модель враховує особливості самого комара, які впливають на поширення хвороби.

Дослідники встановили, що великі комарі, які розвивалися в оптимальних умовах, мали довшу тривалість життя та були відповідальними за більшу кількість випадків вірусу на початкових етапах спалаху. Це підтверджує дослідження, проведене в китайському місті Ґуанчжоу у 2014 році. З точнішим прогнозуванням поширення вірусу денге лікарі зможуть приймати заходи ще до початку спалаху.

Механізми поширення світових спалахів денге

Встановлено, що віруси Зіка та лихоманки денге сприяють посиленому утворенню інфікованими тваринами та людьми сполук, які приваблюють комарів і полегшують передачу вірусу між особинами.

У Південній Франції 44-річна туристка-британка заразилася лихоманкою денге і пізніше передала цей вірус своїм близьким. Вона не відвідувала інші країни, отже, заразилася саме у Європі.

На Фіджі для боротьби з комарами-переносниками денге використовують спеціальних комарів-носіїв бактерій, які утруднюють розмноження місцевих комах і знижують їхню популяцію.

Нагадаємо, ООН повідомила про новий спалах віспи у мавп у Африці, кількість хворих склала не менше 88, з яких 68 – серед біженців у Демократичній Республіці Конго.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua