ЄС відкриває Британії доступ до €60 млрд на зброю для України.

Британія отримає €60 млрд на зброю
Британія отримає €60 млрд на зброю Фото: Espreso.tv

Угода ЄС з урядом Британії

Як повідомляє Espreso.tv: Європейський Союз наближається до укладення угоди з урядом Британії, що дозволить британським компаніям отримати доступ до оборонної частини кредиту ЄС для України на 2026-2027 роки. Загальний обсяг цього кредиту становить €90 мільярдів, з яких €60 мільярдів призначені на закупівлю озброєння.

Очікується, що угода може бути оголошена вже наступного тижня на зустрічі в Парижі, на якій буде присутня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Цей крок є важливим, оскільки раніше не вдалося досягти домовленості про участь Британії в оборонному фонді ЄС SAFE, обсяг якого складає €150 мільярдів.

Політичні зміни та ситуація в Україні

Зазначимо, що 7-8 липня в Анкарі відбувся саміт НАТО, на якому було погоджено доступ Британії до кредиту для України. У контексті політичних змін у Британії 22 червня Кір Стармер оголосив про свою відставку з посади прем'єр-міністра, а новим главою уряду має стати Енді Бернем. Наразі переговори про фінансову підтримку України набувають особливої актуальності в умовах загострення ситуації.

Укладання цієї угоди може стати важливим кроком у зміцненні військової підтримки України з боку Західних країн, особливо в умовах триваючої агресії.

Доступ британських компаній до кредиту ЄС відкриває нові можливості для постачання озброєння та військової техніки, що, в свою чергу, може вплинути на хід конфлікту. Ситуація в Україні та політичні зміни в Британії підкреслюють важливість міжнародної співпраці для забезпечення стабільності та безпеки в регіоні.


Читайте також

Реклама