Єврокомісар провела розмову із Свириденко щодо закону про НАБУ.

Єврокомісар провела розмову із Свириденко щодо закону про НАБУ
Єврокомісар провела розмову із Свириденко щодо закону про НАБУ Фото: novyny.live

Премʼєр-міністерка України Юлія Свириденко та віцепремʼєр з євроінтеграції Тарас Качка провели онлайн-розмову з єврокомісаркою з розширення Мартою Кос. Вони обговорювали законопроєкт, який був прийнятий Верховною радою і обмежує діяльність НАБУ та САП.

“Висловила серйозну стурбованість щодо останніх подій у сфері верховенства права, особливо щодо змін, прийнятих до закону про НАБУ та САП”

Марта Кос підкреслила, що Європейська комісія продовжуватиме співпрацю з Україною над необхідними реформами у сфері верховенства права та просуванням її шляху до ЄС.

Раніше народний депутат Ярослав Железняк надав роз’яснення щодо змісту законопроєкту №12414. Документ передбачає зміну структури підпорядкування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури: тепер прокурори САП вважатимуть своїм керівником не очільника САП, а Генерального прокурора.

Також нардеп Олексій Кучеренко обговорив суть законопроєкту, який передбачає обмеження повноважень НАБУ та САП.

Під час онлайн-розмови з єврокомісаркою Мартою Кос українські посадовці висловили серйозну стурбованість щодо змін, які можуть обмежити роботу НАБУ та САП. Європейська комісія підтвердила готовність продовжувати співпрацю з Україною над необхідними реформами у сфері верховенства права, сприяючи просуванню країни до членства в ЄС.

Читайте також

Реклама