ФІДЕ тимчасово відсторонила за харасмент 18-річного американського шахіста.
Гросмейстера Крістофера Ю відсторонили на 60 днів
Комісія з етики Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ) прийняла рішення про тимчасове усунення американського гросмейстера Крістофера Ю на 60 днів. Це рішення почало діяти з 9 травня. У пресрелізі ФІДЕ вказано, що скарги на Ю були пов'язані з харасментом.
З огляду на серйозність звинувачень і продовження розгляду, голова комісії з етики ухвалив рішення про тимчасове усунення гросмейстера Ю, щоб забезпечити цілісність процесу розслідування. Про рішення офіційно повідомлено і гросмейстеру Ю, і Федерації шахів США
Зараз комісія з етики продовжує розслідування двох скарг на Ю, одна з яких була відкрита Федерацією шахів США. Інформація щодо другої справи залишається конфіденційною через "делікатний характер звинувачень".
Дискваліфікація Кирила Шевченка
Нещодавно комісія з етики та дисципліни Міжнародної шахової федерації дискваліфікувала колишнього українського шахіста Кирила Шевченка на три роки (один з яких умовно). Під час чемпіонату Іспанії Шевченко опинився під підозрою у шахрайстві. Після того, як в заблокованій кабінці був виявлений мобільний телефон з застережувальною запискою, результати перших двох партій шахіста були анульовані, і він був відсторонений від участі в турнірі.
Аналізуючи вищевказані події, можна зробити висновок про те, що проблеми з етикою в шахах не рідкі і вимагають серйозного підходу та вжиття відповідних заходів для підтримання чесності й справедливості у грі.
Читайте також
- Штучний інтелект назвав найкрасивішого футболіста ЧС-2026: це аргентинець
- Зірка Іспанії Ламін Ямаль може не зіграти з Саудівською Аравією: що каже тренер
- Збірна Канади розгромила Катар 6:0 на ЧС-2026: перша перемога в групі В
- Бразилія без Неймара у другому турі ЧС-2026: хто ще зіграє сьогодні
- Мексика та Канада лідирують у групах ЧС-2026: результати другого туру
- Мессі наздогнав Клозе: 16 голів на чемпіонатах світу після хет-трику Алжиру

