Гірка правда: фахівець розкрив, як українцям "замилюють очі" щодо опалення та електрики.
Голова союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко розповів про плани встановлення когенераційних установок у Київській області. Під час ефіру на телеканалі "Київ 24" він прокоментував ініціативу голови Київської ОВА Руслана Кравченка.
За словами Кравченка, у трьох районах Київщини планується встановити 19 когенераційних установок із загальною потужністю понад 50 МВт. Ці системи мають забезпечити електроенергією та теплом жителів восьми населених пунктів області.
Попенко зазначив, що для мешканців багатоквартирних будинків ситуація суттєво не зміниться. "Основне призначення когенераційної установки - виробляти електроенергію для роботи котелень або водоканалу. Якщо теплоносій вироблятиметься на когенераційній установці, він надходитиме в загальну систему. Тому для жителів багатоповерхівок ця ініціатива не принесе помітних змін", - пояснив експерт.
Він також звернув увагу на складнощі, пов'язані з встановленням таких установок: "Непросто розмістити її просто неба, поруч з житловим мікрорайоном. Потрібно ретельно обирати місце для монтажу. У Київській області більшість установок планують встановити на території котелень. Це зумовлено наявністю необхідних підключень до електромережі, теплопостачання та газопроводу".
Когенераційні установки для енергоефективності
Когенераційні установки являють собою високоефективні системи, які одночасно виробляють електричну та теплову енергію з єдиного джерела палива, найчастіше - природного газу. Вони здатні значно підвищити енергоефективність, зменшити витрати на енергоресурси та скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу.
Попенко додав, що хоча когенераційні установки мають багато переваг, їх ефективність для кінцевих споживачів у багатоквартирних будинках може бути обмеженою через особливості існуючої інфраструктури. Проте, варто зазначити, що ця технологія може стати важливим кроком у модернізації енергетичної системи регіону та підвищенні її стійкості до можливих перебоїв у електропостачанні.
Читайте також
- Комітет Ради рекомендував історичне збільшення податків до другого читання
- Бензин, дизель, газ чи електрика: авто з якими двигунами частіше купують українці
- Накопичувальні пенсії чи новий податок: експерт розкритикувала плани уряду
- У Раді оцінили, чи можна вижити на прожитковий мінімум 3000 гривень
- В Україні пропонують не відкривати кримінальні справи щодо СЗЧ
- Українцям нагадали про важливу вимогу для отримання субсидії: про що потрібно повідомляти у ПФУ