Готуйтеся до гіршого: експерт розкрив плани Росії щодо української енергетики.
Експерт з енергетики Адріан Прокіп попередив у своєму пості на Facebook про можливі нові атаки Росії на українську енергетичну інфраструктуру перед інавгурацією Дональда Трампа з метою завдати максимальних збитків.
За словами експерта, такі атаки зазвичай супроводжуються психологічним тиском на суспільство і політичними подіями.
"Вони завжди намагаються підв'язати ці атаки до психологічного тиску на суспільство, а також до політичних подій", - заявив експерт.
Прогнозується, що відновлення пошкодженої генерації може зайняти від одного до двох місяців, навіть якщо пошкодження не є критичними. Однак зростання попиту на електроенергію через погіршені погодні умови ускладнює ситуацію щодо енергетичної кризи.
Окремою проблемою є також імпорт електроенергії. У минулому тижні обсяг імпорту становив лише 100-200 МВт з можливих 1700 МВт через значне підвищення цін у європейських країнах. Це призвело до обмежень для непобутових споживачів.
"На фоні поломок в енергосистемі, це зумовило необхідність запровадження обмежень для непобутових споживачів. Тобто можуть складатись умови, які погіршуватимуть ситуацію з дефіцитом", - підкреслив Прокіп.
Міненерго закликало українців утриматись від коментарів щодо стану енергетики в країні після ракетних обстрілів.
Читайте також
- Вантажівки “Укрпошти” масово повертаються з Польщі: польська митниця блокує оформлення
- Війна США з Іраном обійшлася в $40 млрд: як це вдарило по кишенях американців
- Українці можуть застрахувати майно від війни: які виплати та компенсації
- ЄС надасть Україні перший транш кредиту 3,2 млрд євро: коли очікувати гроші
- Експерти прогнозують подальше зниження цін на пальне: бензин А-95 може подешевшати до 55 грн
- Кияни платитимуть за тарифами до липня, але проїзд подорожчає до 30 грн

