Іран погрожує Україні ракетами через підтримку Ізраїлю: яка дальність удару.
Загроза іранської ракетної програми для України
Як повідомляє UATV: Іранська ракетна програма становить серйозну загрозу для України, особливо в контексті підтримки українських військових безпілотниками з боку Ізраїлю. Глава комісії з національної безпеки і зовнішньої політики парламенту Ірану, Ібрагим Азизи, зазначив, що
“Оказав беспилотную поддержку израильскому режиму, Украина фактически стала участником войны і, согласно статье 51 Устава ООН, превратила всю свою территорию в законную цель для Ирана”(Ібрагим Азизи). Це свідчить про те, що іранська сторона розглядає можливість реагування на таку підтримку з боку України.
Іран отримав доступ до китайських ракетних технологій через постачання ракет CSS-8, що підвищує ефективність його ракетних програм. Додатково, в 1985 році Іран закупив ракети Р-17 комплексу "Ельбрус" у Лівії, що також сприяло розвитку його ракетної програми. Відзначається, що КНДР отримала ракети "Скади" від Єгипта у 1970-х роках, що підкреслює міжнародний контекст розповсюдження ракетних технологій в регіоні.
Сучасний стан іранських ракетних сил
На сьогоднішній день Іран може мати понад 3000 баллістичних ракет різних типів. Генерал Кеннет Маккензі у своїй заяві 15 березня 2022 року підтвердив, що
“у Ірану більш ніж 3000 баллістичних ракет”(Генерал Кеннет Маккензі). Іран вже випустив близько 1000-1200 ракет по країнам Персидської затоки та Ізраїлю, що свідчить про активне використання ракетних засобів у конфліктах.
Оцінка радіусу ураження іранських ракет коливається від 300 до 2500 км. Серед нових розробок Ірану є ракета "Хайбар-шекан" з дальністю 1450 км, а найбільш дальнобійна ракета - Khorramshahr, яка має дальність 2000 км і була випробувана у січні 2017 року. Масштабне виробництво ракет Іран здійснює через свої проксі-структури, такі як ХАМАС та "Хезболла".
Важливо зазначити, що відстань між південними областями України та північними районами Ірану становить приблизно 1450-1500 км. У цьому контексті генерал Кеннет Маккензі висловив занепокоєння щодо іранських ракетних сил, охарактеризувавши їх як “найбільшою загрозою безпеці регіону”. Він також підкреслив:
“На военном уровне меня прежде всего беспокоит, что у них нет ядерного оружия, но я также очень обеспокоен значительным ростом и эффективностью их программы создания баллистических ракет”(Генерал Кеннет Маккензі).
Таким чином, загроза, яку становить іранська ракетна програма, набуває нових обрисів у світлі подій в Україні та підтримки, яку вона отримує з боку інших країн.
Іранська ракетна програма є важливим фактором у геополітичному контексті, особливо у зв'язку з тим, що вона може вплинути на безпеку не лише України, а й інших країн регіону. З огляду на зростаючу напруженість між Іраном, Ізраїлем та їхніми союзниками, а також активну підтримку, яку отримує Україна, це питання потребує особливої уваги з боку міжнародної спільноти. Важливо, щоб країни, які мають вплив на ситуацію, вжили заходів для зниження ризиків, пов'язаних з іранською ракетною програмою та її потенційними наслідками для безпеки в регіоні.
Читайте також
- Атаки "Шахедів" зміняться після відключення білоруських ретрансляторів: що відомо
- Російські окупанти масово платять хабарі за переведення в «Ахмат»: подробиці з Харківщини
- Росія стріляє ракетами С-400 по дронах: генерал назвав причину
- ЗСУ ускладнили логістику РФ у Криму: чи готуються нові атаки на Керченський міст
- На Лиманському та Константиновському напрямках тривають штурми: окупанти атакують з трьох сторін
- Удари по Криму спричинили колапс: Романенко про ефективність дронів і ракет

