Кадровий голод змушує компанії переглядати вікові рамки: кого шукають.

Таблиця з клітинками і молодими людьми
Таблиця з клітинками і молодими людьми

Директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, Елла Лібанова, в інтерв'ю журналу Spiegel розповіла про великі зміни на ринку праці в Україні через оголошену повномасштабну війну.

За її словами, мобілізація призвела до того, що жінки та літні чоловіки стали заміщувати чоловіків-призовників на робочих місцях.

Зараз роботодавці проявляють інтерес до цієї групи працівників, особливо до тих, хто має 60 років і кому ще не виповнилося призовного віку, оскільки вони стали "ідеальними працівниками".

Мінекономіки заявляє, що в Україні не вистачає 4,5 мільйона працівників. Ця проблема існувала і до війни, але конфлікт ще більше загострив кадровий дефіцит.

Лібанова також зазначила особливості міграції в Україні під час війни. На початку конфлікту понад 1,5 мільйона українців виїхали за кордон, але зараз не спостерігається значного збільшення міграції в жодному напрямку. Зате зафіксовано активне внутрішнє переміщення населення зі сходу країни на захід і в центральні регіони.

Працюючий пенсіонер

За словами експертки, кількість мешканців Києва повернулася до дошоу рівня, але змінився їхній склад: місцевих жителів, які виїхали, замінили внутрішньо переміщені особи з інших областей.

Загалом, ситуація на ринку праці в Україні залишається складною. Кількість вакансій зростає, але кількість резюме, які надходять, не така велика. Це призводить до підвищення заробітних плат, але через інфляцію реальний ріст доходів сповільнюється.

За оцінками Міжнародної організації праці, наступні 10 років в Україні може виникнути дефіцит робочої сили на рівні 8,6 мільйона осіб.

Нагадаємо, раніше були названі найприбутковіші професії в Києві для українців, які отримують до 34 тисяч гривень.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua