Канада надасть Україні зброї на $1 млрд: що увійде в новий пакет допомоги.
Як повідомляє FREEДOM: Прем'єр-міністр Канади Марк Карни під час свого першого візиту до Києва сьогодні, 24 серпня, оголосив, що його країна надасть Україні вооружених на 1 млрд доларів, повідомляє FREEДОМ.
Під час участі у торжествах до Дня Незалежності України, прем'єр-міністр Канади заявив, що Канада залишатиметься поруч з Україною у боротьбі за незалежність, суверенітет і свободу. Карни також повідомив, що вже наступного місяця Канада відправить до України дрони, боєприпаси та бронетехніку.
"На саміті "Большої сімки" в червні Канада пообіцяла додаткові 2 млрд доларів військової допомоги. Сьогодні з гордістю оголошую, що понад 1 млрд з цієї суми буде спрямовано на підсилення вашої основної зброї шляхом поставки дронів, боєприпасів та бронетехніки, які надійдуть вже наступного місяця. Ми також будемо надавати десятки мільйонів на екстрену медичну допомогу, створення бомбосховищ, а також підсилення місцевої демократії в Україні, включаючи боротьбу з кібератаками", — розповів він.
Прем'єр Канади підкреслив, що справжній мир та безпека для України можливі лише за наявності надійних гарантій, адже російський диктатор неодноразово порушував свої обіцянки, і саме він відповідає за тисячі смертей та страждання мільйонів.
"Він (Путін, — прим.) розпочав цю страшну агресію, яка забрала мільйони життів. Він тероризує ваше небо, загрожує вашим містам та викрав вашіх дітей. Але Путина можна зупинити: російська економіка ослаблюється, він стає все більш ізольованим, тоді як наш союз — все сильніший, рішучіший і єднаний", — заявив Марк Карни.
Президент Володимир Зеленський висловив подяку Маркові Карні за візит у День Незалежності України, відзначивши, що Канада одна з перших 34 роки тому визнала суверенітет України.
"Сьогодні візит Марка не обмежується лише символічністю, у нас дуже насичена зустріч. Є важливі підписані документи, є чіткі домовленості. План дій щодо реалізації угоди безпеки між нашими країнами, а також угода щодо адміністративної допомоги в митницьких справах була підписана на рівні наших міністрів, і домовленість про виробництво дронів. Це важливо, це пріоритет і ви все це знаєте", — підкреслив глава Української держави.
Зеленський також зазначив лідерство Канади в санкційній роботі проти РФ.
"Часто буває, що саме Канада стає першою в запровадженні санкцій проти тих чи інших суб'єктів, і далі світ наслідує це. Зараз ми вже фактично підготували новий рівень такої роботи — Україна синхронізувала санкції Канади, учора відповідне рішення набуло чинності. І найближчим часом ми готуємося до того, що Канада синхронізує наші українські санкції — перші пакети будуть розповсюджені в юрисдикції Канади", — повідомив Зеленський.
Нагадаємо, що вперше до Києва з офіційним візитом 24 серпня прибув прем'єр-міністр Канади Марк Карні. На Центральному залізничному вокзалі його зустріли керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністр закордонних справ України Андрій Сибіга
Україна отримає військову допомогу від Канади на 1 млрд доларів, щоб підсилити свою обороноздатність. Прем'єр-міністр Канади Марк Карни підчас візиту до Києва підкреслив важливість підтримки України в боротьбі за незалежність і свободу від російської агресії. Також було підписано угоди про співпрацю в галузі безпеки та санкцій.
Читайте також
- Зеленський звернувся до Путіна з відкритим листом: що пропонує Київ для припинення війни
- 705 загиблих дітей за час війни: в Україні вшановують пам’ять жертв російської агресії
- Сирський назвав нову загрозу з повітря: РФ нарощує виробництво реактивних дронів
- НАТО вперше провело засідання в Києві: що вирішили щодо ППО для України
- Сибига подякував Кіпру за кластер для вступу в ЄС та анонсував нову главу з Венгрією
- 705 дітей загинули в Україні через війну: 4 червня — День пам’яті

