Кіберполіція викрила нову схему викрадення грошей через перевипуск SIM-картки.

Схема викрадення грошей через перевипуск SIM-картки
Схема викрадення грошей через перевипуск SIM-картки

Кіберполіція розкрила небезпечну схему шахрайства з SIM-картами

Співробітники Кіберполіції України виявили схему шахрайства, пов'язану з перевипуском SIM-карт, яка дозволяє зловмисникам отримати контроль над фінансовими активами громадян.

Отримавши контроль над вашим номером, зловмисники можуть отримати доступ до банківських рахунків, оформити кредити на ваше ім'я, а також зламати електронні облікові записи та використати їх для зловмисних цілей.

Зловмисники використовують соціальну інженерію та фішингові сайти для реалізації цієї схеми шахрайства. Особливо небезпечною є тактика здійснення багатьох телефонних викликів, які пізніше використовуються для перевипуску SIM-карти.

Експерти з кібербезпеки рекомендують громадянам вживати низку заходів захисту, зокрема: заборонити віддалений перевипуск SIM-карти, використовувати окремий номер для фінансових операцій та перейти на контрактну форму обслуговування.

Телефонні шахраї

У разі попадання в халепу, що викликана шахрайством, експерти рекомендують негайно зв'язатися з вашим оператором телефону для блокування номеру і звернутися до банку для припинення операцій на рахунках. Також важливо перевірити безпеку всіх пов'язаних облікових записів і повідомити своїм близьким про можливість шахрайства з вашого боку.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, ви можете подати заяву до правоохоронних органів або звернутися до кіберполіції через спеціальну онлайн-форму. Правоохоронці наголошують, що швидка реакція на такі інциденти збільшує шанси на збереження коштів та притягнення зловмисників до відповідальності.

Раніше ПриватБанк уже наголошував на поширенні телефонного шахрайства.


Читайте також

Реклама