«Класичні ждуни». Відомий релігійний діяч пояснив тактику духовенства Московської церкви в Україні.


Проросійські політики почали активно працювати, обговорюючи можливі вибори та перемовини. Крім того, УПЦ (МП) використовує соціальні мережі для здобуття впливу. Про це заявив ректор Відкритого Православного університету Георгій Коваленко під час інтерв’ю для проекту "Мости України", у співпраці з "Главком".
За словами Коваленка, Московська церква постійно звертає увагу на утиски, а пропаганда російської церкви в Україні набуває сили. Він вказує на те, що деякі представники Московського патріархату є "класичними очікувальниками", які сподіваються бути включеними до переговорів. Вони вірять, що Путін та Москва захистять їхні інтереси.
Ректор наголошує, що в Україні формується щось унікальне, що відрізняється від російської ідентичності. Він висловлює надію, що УПЦ (МП) втратить свій російський вплив і стане справжньою Українською Православною Церквою.
Варто зазначити, що Георгій Коваленко раніше був головою Синодального інформаційно-просвітницького відділу Московської церкви в Україні. З 2019 року він є священиком Помісної Православної церкви України і ректором Відкритого Православного університету.
Згідно з доповіддю Управління Верховного комісара з прав людини ООН, розпуск Української православної церкви Московського патріархату "порушує міжнародні стандарти" і не має достатніх підстав з точки зору свободи релігії.
Читайте також
- CNN розсекретив розвіддані ударів по ядерному арсеналу Ірану. Білий дім розлютився
- Саміт НАТО у Нідерландах: з ким сидів Зеленський під час вечері у королівській резиденції
- Де туристи платять найвищі податки у Італії: перелік міст
- Стало відомо, чи може «Укрзалізниця» зупиняти рух поїздів під час обстрілів
- Польща під прицілом: Проросійська пропаганда в Telegram підриває підтримку України
- Справа Назарія Гусакова: Поліція закликає повідомляти про можливі шахрайства під час збору коштів