Коли можливе припинення вогню в Україні: депутат Бундестагу назвав два сценарії.
Після обрання Дональда Трампа президентом США, у весь світ почалися розмови про мирні перемовини між Україною та Росією. Проте, деякі учасники цих обговорень вважають, що "необхідно бути реалістами". Про це пише німецький депутат Міхаель Рот.
<blockquote>Навіть якщо Захід і Україна втомилися від війни, до припинення вогню з Росією ще дуже далеко. Президент Росії Володимир Путін не проявляє серйозної готовності до переговорів, не з'ясовані також ключові питання щодо того, як забезпечити таке припинення вогню і стабілізувати його в довгостроковій перспективі", - зауважив автор статті.
На думку Рота, якщо Україна не отримає дієвих гарантій безпеки, є великий ризик того, що Кремль перерве перемир'я, підготує свої війська до нового удару та зрушить в свою користь відповідний момент.
Основна мета Росії в атаку на Україну
За Ротом, багато західних політиків, включаючи президента США Джо Байдена і канцлера Німеччини Олафа Шольца, вважають, що відмова України від вступу до НАТО може задовольнити Путіна і буде ключовою у питанні мирного врегулювання.
"Проте, насправді Путін ніколи не був зацікавлений в НАТО. Його метою є підкорення України і знищення української національності шляхом окупації або встановленням лояльного режиму в Києві", - пояснив він.
Росії вистачить ресурсів для продовження війни довше, ніж Україні. Тому, російська армія продовжуватиме виганяти в Україні, допоки Путін не здобуде бажаний результат.
Два сценарії подій в Україні
Рот вважає, що світ повинен підготуватись до двох можливих сценаріїв розвитку подій в Україні. Перший сценарій передбачає, що Путін не сідає за стіл переговорів або перемовини зламуються, тоді, ймовірно, США збільшать військову підтримку Україні.
Але у США, зокрема в адміністрації Трампа, вже майже немає зброї та ресурсів, і важко передбачити, наскільки вони зможуть збільшити свою підтримку.
Другий сценарій передбачає, що Путін застосовуватиме гібридну війну, продовжуватиме активні бойові дії та одночасно затягуватиме переговори. Тривалість таких дій без підтримки США є невідомою. В усіх випадках Німеччині та Європі доведеться докласти багато зусиль, щоб допомогти Україні.
Рот зазначив, що вибори Трампа змінили все, але водночас відкрили нові можливості для України. Нині Європа надзвичайно важлива: тільки разом з ними Україна зможе захиститися від російського імперіалізму. Треба докладати зусиль, щоб зупинити Росію та захистити Україну як демократичну країну.
Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що можно буде завершити війну до 2025 року, але, ймовірніше, буде досягнуто замороження конфлікту або зниження його інтенсивності.
Китайська делегація в ООН закликала до прискорення переговорів між Росією та Україною, заявивши, що обидві сторони протягом сил сподіваються здобути перемогу.
Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Путін не зацікавлений у мирі та не готовий до переговорів для його досягнення, натомість він посилює бойові дії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Путіну вигідно сідати за стіл переговорів, проте він не зацікавлений у досягненні конкретних угод.
Читайте також
- В Україні з'явиться нове свято
- Які вірші Путін змушуватиме читати школярів. Кілька шокуючих прикладів
- Курська операція та прорив кордону на Сумщині: головне за ніч