Трамп змінює стратегію щодо Путіна: чому мир з Україною знову відкладається.

Трамп змінює стратегію щодо Путіна: чому мир з Україною знову відкладається
Трамп змінює стратегію щодо Путіна: чому мир з Україною знову відкладається Фото: ТСН

Як повідомляє ТСН: Президент США Дональд Трамп радикально змінює свою політику щодо Кремля, переходячи від обіцяного «швидкого миру за 24 години» до відкритого демонстративного використання сили.

Про це зазначає політолог Вадим Денисенко у своїх роздумах на Facebook.

Сигнал, який Путін «проковтнув»

Останні кроки адміністрації Трампа вказують на завершення етапу «заохочення» для Москви. Наказ про затримання двох суден, пов'язаних з Росією, став безпосередньою перевіркою Кремля.

“Трамп підняв градус, розуміючи, що Путін ніяк не відповість. І Путін промовчав. Схоже, Трампу пояснили: диктатор просто водить його за ніс, а продовження м’якої політики лише обвалює рейтинги президента США.”

Денисенко вважає, що Трамп опинився у ситуації «win-win»:

  1. Якщо Путін злякається – Трамп стане «миротворцем Європи».

  2. Якщо Путін не піде на поступки – Трамп постане як борець із автократією.

Законопроєкт Ліндсі Грема: економічний зашморг для нафти

Значним знаряддям тиску став законопроєкт сенатора Ліндсі Грема, який отримав підтримку Трампа. Цей закон передбачає жорсткі санкції проти країн, що продовжують купувати російську нафту.

Чому мир знову відкладається?

Незважаючи на активні дії Вашингтона, не варто розраховувати на швидке закінчення війни. Денисенко виділяє кілька причин:

  • Тактика очікування: Путін «сховався» і чекає, чи вистачить у Трампа рішучості продовжувати тиск.

  • Відсутність козирів: Трамп поки не має ефективних інструментів, щоб змусити Кремль відмовитися від своїх претензій.

  • Китайський фактор: США поки не торкаються китайських суден, спочатку намагаючись ізолювати Росію від Індії та Бразилії.

“Швидкий мир майже неможливий. Трамп запропонує Путіну повернутися до переговорів через кілька місяців, але чи прийме він їх – залежить від рівня болю від нових санкцій.”

На думку аналітика, справжня «гра по суті» між США та Китаєм, що може суттєво вплинути на долю Росії, розпочнеться ближче до квітня, коли запланована зустріч лідерів обох наддержав.

Нагадаємо, США захопили нафтовий танкер під російським прапором. Судно, відоме як Bella-1, спробувало уникнути морської блокади американськими санкційними танкерами та втекти від спроби Берегової охорони США піднятися на нього.

Ці події свідчать про те, що політична ситуація між США та Росією стає дедалі напруженішою. З посиленням санкцій та демонстрацією сили, Вашингтон, очевидно, намагається змінити динаміку у відносинах з Москвою. Спостереження за поведінкою Кремля в умовах нових викликів може визначити подальші кроки й тактики обох сторін у найближчому майбутньому.


Читайте також

Реклама