Компенсації за пошкоджене житло: нардепка повідомила тривожні новини.

Розбите житло - компенсації, нардепка сигналізує
Розбите житло - компенсації, нардепка сигналізує

Максимальні суми компенсації за пошкоджений будинок та квартиру

За програмою "єВідновлення" держава не може виплачувати більші суми громадянам, оскільки максимальна компенсація за пошкоджений будинок становить 500 тисяч гривень, а за квартиру - 350 тисяч гривень. Про це повідомила народна депутатка Олена Шуляк.

Нині максимальна сума виплат за програмою "єВідновлення" становить 500 тисяч гривень за пошкоджений будинок і 350 тисяч гривень - за квартиру.

Багато заявок на компенсацію

Заявки на загальну суму понад 8 млрд гривень вже погоджено. Компенсації отримали більше 73 тисяч українських сімей, але ще багато сімей отримають їх у майбутньому.

Сертифікати на ремонт житла

До цього часу видано 11 тисяч сертифікатів на 17,2 млрд гривень, а середня сума житлового сертифіката на ремонт житла становить 1,6 мільйона гривень.

Недостатність коштів для програми "єВідновлення"

Програма "єВідновлення" може бути призупинена через недостатність коштів у державному бюджеті 2025 року. На субвенції для органів місцевого самоврядування виділено лише 500 млн гривень, а на житлові сертифікати й для реалізації третього етапу програми - нічого.

Сума для "єВідновлення"

Олена Шуляк пропонує спрямувати 10 млрд гривень на програму "єВідновлення", але Міністерство відновлення просить значно більше - понад 40 млрд гривень. Народні депутати зроблять все можливе, щоб програма не була заморожена, незважаючи на те, що сума може бути меншою.

Програма "єВідновлення"

Програма "єВідновлення" була запущена у травні 2023 року і має на меті надання компенсацій українцям за зруйноване чи пошкоджене внаслідок війни житло.

Подача заявок на відновлення пошкодженого житла

Власники зруйнованого житла на тимчасово окупованих територіях чи в зонах бойових дій можуть подавати заявки на відновлення пошкодженого житла через міжнародний Реєстр збитків. Також можливість подачі заявок є для людей, які не мають доступу до мобільного додатку "Дія".

Вартість відновлення України

За оцінками Мінінфраструктури, на поточне відновлення України потрібно 148 млрд доларів.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua