Координаційний штаб пояснив, чим унікальний обмін «1000 на 1000».


Україні вдалося повернути з полону 46 частин, яких раніше не було в списках на обмін
У результаті наймасштабнішого обміну "1000 на 1000" Україні вдалося повернути з полону військовослужбовців із 46 частин, яких раніше жодного разу не було в списках на обмін. Повернення бійців із цих підрозділів довгий час блокувалося російською стороною. Про це повідомляє "Главком" з посиланням на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Солдати та сержанти тримали оборону на найгарячіших ділянках фронту
"Кожен третій звільнений український військовослужбовець пробув у полоні понад три роки – 311 захисників утримувалися в неволі з 2022 року. 122 воїни перебували у російських застінках з 2023 року і 150 Оборонців – з 2024-го", – йдеться у дописі.
Зазначається, що загалом серед звільнених у великому обміні військовослужбовців – 497 представників Сухопутних сил, 97 моряків Військово-морських сил, 95 бійців Територіальної оборони, 72 десантники, 21 – Сили безпілотних систем, два представники Повітряних сил і два – Сил підтримки.
"Також звільнено 56 прикордонників, 31 нацгвардієць, один представник Державної спеціальної служби транспорту. Додому повернулися 175 Оборонців Маріупольського гарнізону, 81 із них потрапили в полон з "Азовсталі". Усі визволені військовослужбовці – це солдати та сержанти, які тримали оборону на найгарячіших ділянках фронту", – додає Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
У Головному управлінні розвідки Міноборони пояснили, що серед звільнених військовополонених у форматі "тисяча на тисячу" не було бійців 12 бригади спеціального призначення Нацгвардії "Азов", оскільки це Росія визначала, кого готова віддати.
До слова, військовий бригади "Азов", який обороняв Маріуполь і потрапив у російський полон, Геннадій Харченко заявив, що влада не виконує обіцянки щодо повернення додому полонених азовців. Натомість майже під час кожного обміну полоненими до України повертаються зрадники та дезертири.
У результаті масштабного обміну полоненими в Україну повернулися значна кількість військовослужбовців, які довго перебували у полоні на території Росії. Повернення таких бійців стало важливою подією для українського військового відомства та громадськості, проте спірність навколо обміну не зникає, існують питання щодо повернення додому всіх українських військових, які перебувають у полоні.
Читайте також
- Брати-близнюки у ЗСУ отримали незвичні позивні
- Від верстатниці до трактористки: українки змінюють стереотипи щодо «чоловічих» професій
- Марно сподівалися. Московська церква в Україні відмовилася рвати зв'язки з РПЦ
- "Пакунок малюка" та субсидії: ПФУ зробив важливу заяву
- Напади на ТЦК: українцям погрозили жорсткими термінами за "перешкоджання" мобілізації
- Групи впливу роблять ставку на Білецького. Командира прагнуть вивести на вищі військові і політичні посади, – ЗМІ