Нафта Brent обвалилася до 72,4 долара: чому ціна впала на тлі надлишку пропозиції.

Падіння ціни нафти Brent до 72,4
Падіння ціни нафти Brent до 72,4 Фото: UATV

Зниження ціни на нафту марки Brent

Як повідомляє UATV: Ціна на нафту марки Brent 25 червня 2023 року знизилась до 72,4 долара за баррель, що на 1,8% нижче рівня закриття торгів у лютому, коли цей показник становив 72,48 долара. Зниження ціни стало наслідком підвищення поставок нафти з Персидського залива, що призвело до короткострокового надлишку пропозиції на ринку.

За даними, 31 танкер вийшов з регіону Персидського затоки, що на 50% більше, ніж попереднього дня. Впродовж 24 годин через ключовий морський маршрут пройшло близько 20 мільйонів барелів на борту 72 суден. Це свідчить про активізацію експорту нафти з цього регіону, що безпосередньо вплинуло на цінову динаміку на ринку.

Геополітичні фактори та їх вплив на ринок

Нагадаємо, що у березні 2026 року ціна на нафту досягла піку у 126 доларів за барель. В той же час, у лютому 2026 року США і Ізраїль розпочали операцію під назвою "Епічна ярість" проти Ірану, а 6 травня 2026 року оголосили про завершення активної частини цієї операції. 17 червня 2026 року між США та Іраном було підписано меморандум про припинення війни, а 22 червня 2026 року обидві країни досягли прогресу в переговорах щодо мирної угоди.

Таким чином, поточні події на нафтовому ринку та активізація поставок з Персидського затоки стали причинами зниження цін, що, в свою чергу, підкреслює важливість геополітичних факторів у формуванні цін на енергоресурси. Зростання експорту нафти з регіону може свідчити про стабілізацію ситуації або зміну динаміки в міжнародних відносинах, що також вплине на ринок в довгостроковій перспективі.

  • Зростаюча конкуренція на енергетичних ринках
  • Важливість геополітичних факторів
  • Необхідність уваги інвесторів до подій на ринку

В умовах зростаючої конкуренції та змін на енергетичних ринках, інвестори повинні бути особливо уважними до подій, які можуть вплинути на ціни на нафту.


Читайте також

Реклама