Науковий співробітник Львівської національної галереї мистецтв. Згадаймо Дмитра Ганжу.

Дмитро Ганжа - науковий співробітник галереї
Дмитро Ганжа - науковий співробітник галереї

Щодня о 9 ранку українці вшановують пам'ять усіх, чиє життя забрала російсько-українська війна. Нині згадаємо Дмитра Ганжу.

На війні 10 січня 2025 року загинув співробітник Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Дмитро Ганжа (позивний Папай).. Воїн обороняв Україну з перших днів повномасштабної війни. Про це повідомили Міністерство культури та стратегічних комунікацій України та Львівська міська рада.

Дмитро Ганжа народився 10 лютого 1979 року у місті Краматорськ Донецької області. Він навчався у Краматорській українській гімназії Краматорської міської ради Донецької області. Отримав освіту за спеціальністю "Автоматизація машинобудування та інформаційні технології" у Донбаській державній машинобудівній академії. Другу вищу освіту здобув у тому ж закладі за спеціальністю "Економіка підприємства".

У 2014 році родина Дмитра Ганжі переїхала до Львова. Протягом останніх шести років він працював у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Григоровича Возницького на посаді молодшого наукового співробітника відділу науково-експозиційної роботи. Він дуже любив свою справу.

Ганжа був пристрасним колекціонером компакт-дисків та обожнював музику жанру "метал". Свій вільний час він часто присвячував рибальству і також активно займався айкідо.

У перші дні повномасштабного вторгнення Російської Федерації Ганжа став на захист Батьківщини від російських загарбників і воював у складі першої стрілецької роти 219 батальйону 125-ї окремої бригади територіальної оборони регіонального управління "Захід" Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

Він виконував бойові завдання на Харківському, Донецькому та Запорізькому напрямках.

Похорон воїна Дмитра Ганжи

Життя захисника обірвалося 10 січня 2025 року. Церемонія похорону відбулася 16 січня у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Після загальноміської церемонії прощання на площі Ринок Дмитра Ганжу поховали на Личаківському кладовищі.

У Дмитра Ганжі залишилися дружина та мама.

"Главком" долучається до хвилини мовчання. Ми вшановуємо пам'ять усіх українців, які загинули у боротьбі за Батьківщину. Ми згадуємо загиблих від рук російських загарбників, запалюємо свічки пам'яті та схиляємо голови у скорботі під час загальнонаціональної хвилини мовчання, вшановуючи світлу пам'ять громадян України, які віддали життя за свободу і незалежність держави: усіх військових, цивільних та дітей, усіх, хто загинув у боротьбі з російськими окупантами та внаслідок нападу ворожих військ на українські міста і села.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua