Названо найбільш складні для обміну категорії військовополонених.


Захисники Маріуполя та військовополонені українці, які вже отримали судові вироки в Росії, відносяться до складних випадків обміну. Про це повідомив Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради України з прав людини. За його словами, частину цих військовополонених вдалося повернути, і він сподівається на продовження позитивної тенденції. Україна робить все можливе для цього. Крім того, Лубінець надіється на додаткові кроки з боку ООН для тиску на Росію.
Уповноважений також прокоментував справу українських військових, які потрапили в російський полон в Курській області. Він зазначив, що Україна дотримується міжнародного гуманітарного права і всі процеси з обміну спостерігаються. Відкриття кримінальних проваджень проти військовополонених є порушенням Росією міжнародного гуманітарного права і Женевських конвенцій. Ці розслідування порушують самі конвенції, які забороняють розпочинати кримінальні провадження проти військовослужбовців та військовополонених за участь у бойових діях. Лубінець занепокоєний тим, що росіяни не дотримуються цих конвенцій.
Нагадаємо, що Україна отримала списки військовополонених від Росії 8 листопада. Також відомо, що через Катар Україна змогла отримати списки зниклих безвісти військовослужбовців та листи військовополонених до їхніх родичів. З метою збільшення обмінного фонду, українські полонені планують використовувати військових з КНДР.
Читайте також
- Дрони-перехоплювачі працюють в Україні: яка їхня ефективність та як можуть змінити війну
- Поліг в бою за Україну на Запорізькому напрямку. Згадаймо Максима Борщука
- Самотність визнана серйозною загрозою здоров'ю. ВООЗ назвала промовисті дані
- Європа встановила собі нову кліматичну ціль на 2040 рік
- Під атакою дронів опинилась Москва та Підмосков’я (відео)
- Дрони атакували важливий для окупантів завод у Ростовській області (відео)