«Не було подібних випадків». У Харкові прооперували військового, який вижив після 36 діб з турнікетом на нозі.

Військовий з ушкодженою ногою після операції
Військовий з ушкодженою ногою після операції

У Харкові врятували бійця, який пережив 36 днів з турнікетом

Лікарі в Харкові провели операцію військовому, який вижив після 36 днів з турнікетом на пораненій нозі. Евакуювати чоловіка з Вовчанська було неможливо через активність російських дронів.

У харківському шпиталі прооперували бійця, який вижив після 36 діб із турнікетом на пораненій нозі. Навіть найдосвідченіші військові хірурги не памʼятають такої цифри: 864 години.

Заступник начальника з медичної частини Військово-медичного клінічного центру Північного регіону Вячеслав Курінний заявив, що через активність ворожих дронів бійця не можна було евакуювати протягом місяця. Чоловік тримався під Вовчанськом з турнікетом на нозі, який зазвичай не залишають більше ніж на 2 години.

Людина вижила завдяки правильному застосуванню турнікета. Я вважаю, що військова підготовка зіграла важливу роль. Найстрашніша річ - ампутація, яку зробили біля турнікета.

Бійця з Хмельницького Олександра привезли до харківського шпиталю у важкому стані: зі значною крововтратою, високою анемією та отруєнням.

Ми провели підготовчі процедури: відновили об'єм крові та підвищили рівень гемоглобіну. Коли пацієнт до нас потрапив, його гемоглобін був дуже низький - 69. З такими показниками гемоглобіну операція не рекомендується. Він також мав гіпоальбумінемію через тривалий період без нормального харчування. Пацієнт розповідав, що не пам'ятає останнього прийому їжі. Ми стабілізували його стан під час наркозу та розпочали операцію.

Хірург Дмитро Сітченко, який проводив операцію на бійцеві, зазначає, що таких ускладнень він раніше не бачив. Кінцівка була вже у гангренозному стані з гнійними ускладненнями.

Це найменше, що могло статися з людиною, яка пережила 36 днів із турнікетом на пораненій нозі. При такому стані з'являється зневоднення, анемія, гіпоальбумінурія та значна втрата ваги. Впоратися з цим дуже важко. Все-таки, у нього було багато щастя.

Бійця Олександра з Хмельницького, який наступив на міну, привезли до харківського шпиталю. Він заявив, що зрозумів, що втратить ногу вже на другий день після поранення, але все ж бажав жити і повернутися до родини.

Мені це не сподобалося. Це було дуже важко, але я хотів залишитися жити, бути зі своїми синами. Маю двох синів: старший - 12 років, молодший - всього 2 роки. Це було головною моєю мотивацією.

Олександру наразі передбачається медична евакуація до західного регіону України та протезування.

Нагадаємо, що раніше Володимира Кирсанова із Житомира також пережив подвійну міно-вибухову травму, яка сильно пошкодила його обличчя. Він пролежав у комі 19 днів і схуднув на 47 кілограмів.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua