Нічна атака на Київ: пошкоджено Музей війни та зупинено фунікулер.
Атака на Київ 3 лютого
Як повідомляє TSN.ua: Внаслідок нічної атаки на Київ 3 лютого російські військові пошкодили зал слави Музею війни, що розташований у підніжжі монумента «Батьківщина-мати». Ця подія призвела до тимчасового призупинення руху фунікулера через відсутність електропостачання. За інформацією, внаслідок атаки постраждали п'ять осіб.
Повітряна тривога в Києві тривала 7 годин 20 хвилин, починаючи з 00:24 до 7:44. Тетяна Бережна зазначила, що атака на пам'ятку науки і техніки місцевого значення є символічною й цинічною, адже агресор завдає удару по місцю пам’яті про боротьбу з агресією 20 століття, повторюючи злочини у 21.
Вплив на культурні пам'ятки
Ця атака підкреслює постійний ризик для культурних та історичних пам'яток в Україні під час збройного конфлікту. Втрата таких об'єктів не лише завдає шкоди національній культурі, але й є частиною ширшої стратегії агресора, яка включає знищення символів національної ідентичності.
Реакція суспільства та міжнародної спільноти на ці події може вплинути на подальший розвиток конфлікту та питання безпеки в регіоні.
Читайте також
- Вибухи в Одесі 10 червня: відомо про постраждалих та пошкоджену інфраструктуру
- Смертельна статистика 2025: 3249 загиблих у ДТП, серед них 202 дитини
- Атака на вокзал у Сумах: безпілотник влучив у пасажирський поїзд
- Київ після смертельної ДТП із загибеллю чотирьох осіб: які нові зміни в ПДР готують
- Удар по Павлограду: п’ятеро постраждалих, серед них 13-річний хлопчик
- Росія атакувала цивільні судна в Одесі: 8 поранених, 22 дельфіни загинули

