Атака на НПЗ у Самарі зупинила переробку 10 тисяч тонн нафти на добу.

Зупинка переробки нафти після атаки
Зупинка переробки нафти після атаки Фото: Espreso.tv

Атака на Куйбишевський нафтопереробний завод

Як повідомляє Espreso.tv: 10 червня сталася атака дронів на Куйбишевський нафтопереробний завод у Самарі, що призвела до зупинки переробки нафти на установках CDU-4 та CDU-5, потужність яких складає близько 10 тисяч тонн (145 тисяч барелів) на добу. Цей завод є частиною компанії "Роснефть" та входить до складу Самарського нафтопереробного центру.

Генеральний штаб ЗСУ підтвердив, що удар по нафтопереробному заводу 'Куйбишевський' дійсно відбувся. Операцію з ураження об’єкта російської державної компанії 'Роснефть' провели спільно з Силами спеціальних операцій та ГУР.

Зростаюча активність безпілотних атак

Варто зазначити, що Сизранський нафтопереробний завод не працює з 21 травня, після атаки безпілотного літального апарата, а Новокуйбишевський НПЗ призупинив роботу 18 квітня також унаслідок атаки дрона. Ці події свідчать про зростаючу активність безпілотних атак на нафтопереробні підприємства в регіоні.

Атака на Куйбишевський нафтопереробний завод є частиною більш широкої кампанії, спрямованої на підрив стратегічної інфраструктури Росії, зокрема в енергетичному секторі. Зупинка роботи кількох нафтопереробних заводів в регіоні може мати серйозні наслідки для постачання нафти та пального в Росії, а також вплинути на економічну ситуацію в країні. Зростаюча активність безпілотних атак свідчить про еволюцію військових тактик в умовах сучасного конфлікту.


Читайте також

Реклама