Нова загроза з боку Пакистану: США занепокоєні розвитком ракетних технологій.


У Пакистані розробляються потужні балістичні ракети великої дальності, які дозволяють країні атакувати цілі за межами Південної Азії. Заступник радника з національної безпеки США, Джон Файнер, наголошує, що це становить "нову загрозу" для США.
Пакистан, який має ядерну зброю, ще й працює над розвитком складної ракетної технології, від балістичних ракет великої дальності до більш потужних ракетних двигунів, повідомив Файнер під час свого виступу на засіданні Фонда Карнегі за мир.
Він переконаний, що якщо продовжуватиметься такий розвиток, Пакистан зможе атакувати цілі за межами Південної Азії, включаючи США. Заступник радника також зазначив, що держав, які мають ядерну зброю та ракети, які можуть досягти США, небагато, але вони вважаються ворогами.
"Отже, відверто кажучи, нам важко сприймати дії Пакистану як щось інше, ніж як нову загрозу для Сполучених Штатів", - додав Файнер.
Останніми часами США оголосили про введення нових санкцій, пов'язаних з балістичною ракетною програмою Пакистану. Ці обмеження вельми впливові і вперше застосовуються проти державного оборонного агентства, яке відповідає за цю програму.
Двоє високопоставлених посадових осіб в адміністрації США, які залишились анонімними, заявили, що Вашингтон занепокоєний розмірами розроблюваних ракетних двигунів в ракетній програмі Пакистану. Вони вважають, що загроза для США буде існувати щонайменше наступні 10 років.
"Вони не розуміють нашої стурбованості. Вони стверджують, що ми маємо прихильність", - додав один з посадовців.
Крім того, він зазначив, що пакистанські чиновники неправильно розуміють санкції США щодо їхньої ракетної програми та вважають, що вони спрямовані на "понищення їхньої здатності захиститися від Індії".
Читайте також
- Ворог масовано атакував Харків ракетами
- Ракетний удар по Києву: наслідки "прильотів"
- У війні проти України на боці Росії воюють найманці щонайменше із 48 країн
- Сікорський назвав країну, здатну змусити Путіна припинити війну
- Зеленський оцінив переговори в Лондоні і нагадав США про "сильні" рішення щодо Криму
- Польща запропонувала Україні альтернативу відправці своїх військ