Новий механізм GVS: у Клайпеді відстежуватимуть крадене зерно з України.
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль під час Берлінської конференції міністрів сільського господарства, разом з колегами з Великої Британії та Литви, підписав оновлений Меморандум про запуск унікальної системи Grain Verification Scheme (GVS) для боротьби з незаконним вивезенням українського зерна з окупованих територій.
Меморандум про запуск унікальної системи GVS для боротьби з незаконним вивезенням українського зерна з окупованих територій - це перший крок на рівні міністрів в межах імплементації стратегічної угоди між Україною та Великою Британією, яка стане основою нашої співпраці на найближчі сто років. Пілотна імплементація цієї ініціативи відбудеться у Литві - в порту Клайпеда, який стане ключовим хабом для перевірки походження української агропродукції", - наголосив Віталій Коваль.
Угода передбачає: прозорий контроль над зерном: GVS дозволить ідентифікувати викрадене зерно та зупиняти його незаконне транспортування; інноваційну базу даних від Великої Британії: передові технології визначення місця вирощування допоможуть захистити інтереси українських фермерів і прозорість ринку.
"Ця співпраця - приклад того, як Україна, Велика Британія та Литва разом створюють нові стандарти безпеки та справедливості в аграрному секторі, які вплинуть на майбутнє продовольчої безпеки всього світу", - зазначив міністр.
Читайте також
- Опіки та паніка: Маломуж розкрив наслідки застосування РФ хімічних боєприпасів
- Військовий омбудсмен пояснила ситуацію з поновленням після СЗЧ
- Стратегічні цілі України в РФ сягатимуть тисячі кілометрів — експертна оцінка
- Експерт пояснив, чому Іран обережніший за КНДР у співпраці з Росією
- ЄС підготував план повної відмови від російського газу
- Розслідування: Білоруські підприємства масово виробляють боєприпаси для РФ