Обмін полоненими та Ялтинська європейська стратегія. Головне за 13 вересня.

Обмін полоненими та Європейська стратегія
Обмін полоненими та Європейська стратегія

У ході останнього обміну полоненими було звільнено 49 українців. Серед них були воїни Збройних сил України, Національної гвардії, Національної поліції, Державної прикордонної служби, а також цивільні особи.

Окрім того, це був перший раз за більше ніж рік, коли повернулися бійці з батальйону "Азов". В цьому обміні було звільнено 15 бійців цього батальйону.

Сьогодні розпочався річний форум Ялтинської європейської стратегії (YES). Під час участі в цій зустрічі, президент України Володимир Зеленський зустрівся з ведучим CNN Фарідом Закарією. Вони обговорювали ситуацію на фронті, Курську операцію, оборонні потреби України та стратегічний план перемоги, що допоможе завершити війну з Росією.

Крім того, президент зустрівся з колишнім прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном та колишнім державним секретарем США Майком Помпео, які також взяли участь у форумі.

Зустрічаючись з міністрами закордонних справ Литви та Польщі, президент обговорив можливості євроінтеграції для України.

Президент Фінляндії Александр Стубб вирішив постачати додаткове оборонне обладнання Україні за пропозицією уряду. Це вже 25-те постачання військової техніки від Фінляндії, загальна сума допомоги становить €2,3 млрд, а вартість цієї партії складає близько €118 млн.

Світова організація охорони здоров'я затвердила вакцину проти мавпячої віспи, розроблену компанією Bavarian Nordic. Ця вакцина може бути застосована для людей віком від 18 років, а також для немовлят, дітей та осіб з ослабленим імунітетом, коли переваги переважають можливі ризики.

Рекомендується використовувати одноразову дозу вакцини в умовах обмежених запасів. Однодозова вакцина забезпечує 76% захисту від мавпячої віспи, а дві дози забезпечують приблизно 82% ефективності.

Європейська комісія представила три нові варіанти продовження санкцій проти Росії. Це зроблено з метою забезпечити кредит у розмірі $50 млрд для України від країн G7 при умові, що режим санкцій ЄС щодо активів не буде скасовано.

Перший варіант полягає у п'ятирічному блокуванні російських активів з переглядом кожні 12 місяців за допомогою кваліфікованої більшості країн ЄС.

Другий варіант передбачає заморожування активів кожні 36 місяців за одностайним голосуванням.

Третій варіант полягає у продовженні терміну продовження всіх санкцій, пов'язаних з Росією, до 36 місяців. Наразі санкції ЄС щодо Росії можуть продовжуватись кожні пів року.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua