МЗС України засудив режим Мадуро: Київ не визнає його легітимність.

МЗС України засудив режим Мадуро: Київ не визнає його легітимність
МЗС України засудив режим Мадуро: Київ не визнає його легітимність Фото: ТСН

Як повідомляє ТСН: Україна завжди підтримувала право народів жити вільно, без авторитаризму, репресій та порушення прав людини. Однак режим Ніколаса Мадуро у Венесуелі «порушив усі ці принципи в усіх аспектах».

Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Він підкреслив, що Київ не визнавав легітимність Мадуро після фальсифікованих виборів та насильства щодо протестувальників.

«Демократичні країни та правозахисні організації по всьому світу наголошували на поширених злочинах, насильстві, тортурах, утиску, зловживанні всіма основними свободами, крадіжці голосів та знищенні демократії та верховенства права його режиму. Народ Венесуели повинен мати шанс на нормальне життя, безпеку, процвітання та людську гідність», — наголосив очільник МЗС.

За його словами, Україна підтримує подальший розвиток відповідно до принципів міжнародного права, «надаючи пріоритет демократії, правам людини та інтересам венесуельців».

Заклики європейських лідерів

Очільниця європейської дипломатії Кая Каллас закликала США до стриманості. Вона зазначила, що ЄС неодноразово підкреслював нелегітимність Мадуро, виступаючи за мирний перехід влади. Однак дипломатка додала, що «необхідно дотримуватися принципів міжнародного права».

Коментарі міністра закордонних справ Польщі

Водночас міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, коментуючи ситуацію у Венесуелі, тонко натякнув Путіну на долю Мадуро. Він зазначив, що «це не могло б статися з хорошим хлопцем». Варто відзначити, що американський президент неодноразово використовував цей термін для опису «фюрера» РФ.

Ці заяви підкреслюють складну ситуацію у Венесуелі, де політична криза триває вже кілька років. Реакція міжнародної спільноти, зокрема України, свідчить про зацікавленість у стабільності та змінах в країні. Вибори, що проходять під контролем авторитарних режимів, продовжують викликати тривогу у світової спільноти, яка наголошує на необхідності відновлення демократії та прав людини.


Читайте також

Реклама