Опитування показало, як довго українці готові терпіти війну.
Більшість українців відчувають готовність терпіти війну стільки часу, скільки буде потрібно. Найбільше людей з таким налаштуванням є серед молоді віком від 18 до 29 років. Такі дані були отримані в результаті опитування Київського міжнародного інституту соціології.
За останні місяці кількість таких людей знизилася, але станом на жовтень 2024 року 63% українців все ще готові терпіти війну скільки треба. З них 6% готові терпіти тільки рік, що в загальному складає 69% людей, які налаштовані на тривалий період. Частка тих, хто може терпіти лише декілька місяців-пів року, становить 19%.
Але зріс відсоток людей, які не можуть визначитися з тим, скільки часу готові терпіти війну - з 4% до 12%. Це свідчить про загальну невизначеність щодо майбутнього серед населення.
Ситуація в Україні різниться в різних регіонах. Населення Заходу та Центру налаштоване більш впевнено, хоча й тут є певне зростання невизначеності.
«Але на Півдні і Сході ситуація змінюється значно швидше. На Півдні зменшилася кількість людей, які готові тривалий період (1 рік-стільки, скільки буде потрібно), з 71% до 57%. Зменшилася також кількість людей, які готові терпіти стільки, скільки буде потрібно, з 68% до 50%. Зростла ж частка людей, які говорять про короткий період - з 24% у лютому до 26% зараз. А от з 4% до 17% збільшилася кількість тих, хто не може визначитися зі своєю думкою», – йдеться у дослідженні.
На Сході (Донецька та Харківська області) у лютому 73% людей говорили про тривалий період, з них 70% готові терпіти скільки треба. Зараз ці показники складають відповідно 48% і 38%. При цьому зростла частка людей, які говорять про короткий період, та тих, хто не може визначитися з думкою - відповідно з 23% до 36% і з 5% до 16%», – йдеться у дослідженні.
Соціологічні дослідження показують, що існує зв'язок між оцінкою міцності Росії і готовністю населення терпіти війну. Так, серед тих, хто вважає, що Росія вичерпує свої ресурси, 77% готові терпіти скільки треба, а загалом 82% готові на тривалий період.
У свою чергу, серед тих, хто вірить в безмежні ресурси Росії, лише 52% готові терпіти стільки, скільки треба, і 59% готові на тривалий період. Зауважимо, що 28% з них вважають, що зможуть витримати лише кілька місяців або пів року.
Такий тренд помітний у всіх регіонах України, зокрема на Півдні та Сході, де найбільше проявляється негативна динаміка. Більшість людей, що вважають, що Росія вичерпує свої ресурси, готові терпіти тривалий час.
Важливою є також впевненість українців різного віку у своїй готовності терпіти. Соціологічні дані показують, що чоловіки та жінки, а також українці різних вікових груп, вважають себе готовими захищати свої інтереси стільки, скільки потрібно.
Недавнє опитування також показало, що майже 25% українських біженців планують проживати за кордоном на тривалий період. Частка тих, хто повернувся в Україну або не визначився, складає відповідно 11% і 25%.
Також більшість українців - 79% - не мають наміру переїжджати до США або ЄС, навіть якщо отримають громадянство цих країн. Хоча порівняно з 2022 роком зросла готовність переселення за кордон (до 19%), вона залишається нижчою, ніж у 2020 році. Крім того, 79% українців заявляють, що залишаться в Україні незалежно від отримання іншого громадянства.
Читайте також
- День святої Катерини: історія свята, прикмети, традиції, заборони та привітання у прозі, віршах і листівках
- Експерт Коваленко роз'яснив, хто і як маніпулює наративами про "відступ" українських військ
- Авіакомпанія Finnair скасовує майже 300 рейсів у грудні через страйк пілотів
- На Харківщині сторож сільради отримав посаду в окупаційній адміністрації: як його покарали
- Путін підписав указ, який стосується дітонародження: подробиці
- Екснардеп Парасюк звернувся до президента із вимогою