Опитування показало найбільші страхи поляків щодо України та біженців.
За даними нового опитування, страхи поляків щодо можливості поширення війни з України на їх країну зросли і вийшли на перше місце серед загроз. Це спричиняє зростання неприязні до українських біженців.
За словами керівника лабораторії досліджень війни в Україні Петра Длугоша, опитування "Ставлення жителів країн Вишеградської групи до військових біженців з України" показало значні зміни у порівнянні з минулим роком. Обурення поляків інфляцією тепер замінилося страхом перед можливою війною з Україною. Цей страх займає перше місце, визначив його 40% опитанців.
Генерал Роман Полько, військовий експерт і колишній командувач спецпідрозділу GROM, не здивований цими результатами. Він вважає, що Захід втомився від війни і прагне миру за будь-яку ціну. Але поляки розуміють, що Путін не зупиниться на Україні, так як він не зупинився на Кримі в 2014 році. Полько впевнений, що поразка України загрожує Польщі.
"Україна - буферна країна. Якщо її не буде, Росія нападе на Польщу", - додав експерт.
Страх перед війною також впливає на відношення поляків до українських біженців. 63% опитаних вважають, що допомогу мають отримувати лише ті українці, які проживають в зонах воєнних дій або на окупованих територіях, а не всі. За словами Длугоша, гібридна війна, яку ведуть Україна та РФ, має помітний вплив.
Длугош також зазначив, що якби сьогодні було загострення конфлікту в Україні і багато біженців, їхня підтримка в Польщі була б меншою, ніж на початку війни. Це пов'язано зі страхом конкуренції за ресурси.
Читайте також
- "Зимова єПідтримка" українців: як отримати гроші і на що їх можна витратити
- У Києві запровадили правила використання генераторів: де і як можна встановлювати
- Дослідження показало, чим займаються українці призовного віку у Польщі
- "Укренерго" попередило про відключення світла 24 листопада: деталі та причини
- Національний кешбек: скільки грошей отримали українці у листопаді і що найчастіше купували
- Що робити, якщо вкрали картку та витратили гроші