Падіння режиму Асада в Сирії є стратегічною поразкою Росії - ISW.


Поразка Москви: режим Асада рухається до краху
В Інституті вивчення війни повідомили, що впадання диктаторського режиму Башара Асада є стратегічною політичною поразкою для Москви.
Аналітики нагадують, що Росія втрутилася в сирійську ситуацію у 2015 році, щоб захистити Асада після початку протестів в рамках руху "Арабська весна" у 2011 році. Це провокувало громадянську війну в Сирії і загрожувало висадити Асада.
Проте російському диктатору Володимиру Путіну завжди страшні "колорові революції", які призводять до зміни авторитарних урядів у колишніх радянських республіках, так як вони загрожують стабільності його режиму.
Путін також виступає проти демократичних рухів, які мають на меті позбавити влади авторитарних правителів, пов'язаних з Кремлем, по всьому світу. Його поглядауназває, що ці рухи перешкоджають його зусиллям створити "багатополярний світ", в якому Росія та її союзники відіграють ключову роль.
У зв'язку з тим, що Росія не змогла посилити режим Асада в той момент, коли сирійська опозиція швидко наступала по всій країні, експерти вказують на неефективність Москви як надійного партнера з питань безпеки. Це негативно впливає на бажання Путіна отримати підтримку світових лідерів для створення багатополярного світу.
"Швидкий крах режиму Асада в Сирії - режиму, який Кремль допомагав підтримувати з 2015 року, - є стратегічною політичною поразкою Москви і кинув Кремль у кризу, оскільки він прагне зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії", - йдеться у звіті.
Читайте також
- Нацстратегія доходів України: Мінфін оприлюднив ключові результати
- Європейська авіакомпанія чекає на відкриття неба України для відновлення польотів
- Закінчення війни: експерти оцінили перспективи досягнення миру між Україною та Росією
- Rheinmetall готовий озброїти миротворців в Україні
- Уряд розширив перелік медичних товарів, які лікарні мають купувати через Prozorro Market
- Міноборони: Україна пропонує фінансувати проєкти ОПК із заморожених активів РФ