Паливна криза в Росії: ціни на бензин зросли майже на 20% через удари по НПЗ.

Зростання цін на бензин
Зростання цін на бензин Фото: Espreso.tv

Дефіцит пального в Росії

Як повідомляє Espreso.tv: В Росії спостерігається дефіцит пального, що призводить до рекордного зростання цін на бензин. Це стало наслідком ударів по нафтопереробних заводах, через що виробництво бензину скоротилося на чверть. Найбільше подорожчання пального фіксується на Камчатці, у Дагестані, Чечні та Тиві. На окупованому Криму ціни на пальне досягають 185–200 рублів за літр.

Ситуація на ринку

Дефіцит пального в Росії спостерігається з кінця травня, а в червні ціни на бензин в середньому зросли на 6,7%, що призвело до річного зростання цін, яке наблизилося до 20%. В даний час добове споживання бензину в Росії перевищує 110 тисяч тонн, тоді як імпорт з Індії та Казахстану не покриває потреби. Казахстан планує поставити лише 50 тисяч тонн пального, що є недостатнім для задоволення російського ринку.

Уражено 9 з 10 найбільших нафтопереробних заводів Росії, що ускладнює ситуацію. Влада Росії планує імпортувати бензин з країн Азії, зокрема з Китаю, Сінгапуру та Південної Кореї, починаючи з 17 червня. Крім того, 1 липня країна розпочала морські поставки бензину з Індії. Проте, як свідчить ситуація, ці заходи поки не здатні вирішити проблему дефіциту пального, що ставить під загрозу стабільність енергетичного сектору країни.

Ситуація з дефіцитом пального в Росії має серйозні наслідки для економіки країни, оскільки зростання цін на бензин впливає на вартість товарів і послуг.

Це може призвести до соціального напруження серед населення, особливо в регіонах, де ціни на пальне вже досягли рекордних значень. Влада Росії намагається знайти рішення через імпорт з інших країн, але поки що ці зусилля не приносять бажаних результатів, що може загострити кризу в енергетичному секторі.


Читайте також

Реклама