Паливо знову дорожчає з січня: на скільки зростуть ціни на бензин.
Зростання цін на паливо в Україні
Як повідомляє Novyny.live: Світові ціни на нафту зросли, а гривня втратила позиції до євро та долара, що призведе до подорожчання пального в Україні з січня. Директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн повідомив про ймовірне подорожчання пального, яке відбудеться у найближчий час.
Курс долара до гривні додав до собівартості пального близько 1 грн. Вже зараз ціни на бензин підвищилися приблизно на 2-2,5 гривні за літр. Важливим фактором, що вплинув на ціни, стало збільшення акцизів на паливо. З 1 січня 2026 року в Україні завершився третій етап запланованого зростання акцизів. На бензин акциз збільшено на 1 грн 75 коп. за літр, на дизель — 2 грн 25 коп., на автогаз — 1 грн 50 коп. Варто відзначити, що попередні підвищення акцизів відбулися у вересні 2024 року та січні 2025 року.
Середні ціни на паливо
На 15 січня середні роздрібні ціни на паливо становлять:
- Бензин А-95 — 58,44 грн за літр
- Дизель — 58,29 грн за літр
- Автогаз — 38,08 грн
Ці зміни у вартості пального можуть суттєво вплинути на бюджет українців та загальний ринок транспорту в країні.
Зростання цін на паливо в Україні відображає глобальні економічні тенденції, зокрема коливання світових цін на нафту та зміну валютних курсів. Підвищення акцизів також є частиною державної політики, спрямованої на збільшення доходів бюджету, але це може створити додатковий тягар для споживачів. У короткостроковій перспективі такі зміни можуть спричинити зростання транспортних витрат і, відповідно, цін на товари та послуги в інших сферах економіки.
Читайте також
- Доходи Росії від нафти і газу зростуть на 60%: що спричинило стрибок
- Україна отримала другий транш від МВФ на 690 млн доларів: на що підуть кошти
- Дефіцит бюджету РФ сягне 7 трильйонів рублів: чи чекати на дефолт
- Експерт назвав критичну цифру: 60% російської нафтопереробки мають бути знищені
- Експерт спрогнозував паливну кризу в Росії: чому відновлення НПЗ майже неможливе
- Експерт назвав точку неповернення для економіки РФ: чому Росія не повернеться до топу

